Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7984 4
Друкувати
Обране

Щодо застосування КЕКВ та порядку реєстрації юридичних та фінансових зобов'язань по забезпечувальному депозиту за договорами оренди нерухомого майна

Статтею 16 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що договір оренди формується на підставі примірного договору оренди, що затверджується Кабінетом Міністрів України.


Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 N 820 затверджено примірний договір оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності (далі - примірний договір).

Положеннями примірного договору передбачено сплату орендарем на рахунок орендодавця до або в день підписання договору забезпечувального депозиту, а також визначено умови повернення орендодавцем забезпечувального депозиту орендарю та випадки перерахування забезпечувального депозиту до державного бюджету.

Враховуючи порядок сплати забезпечувального депозиту, передбачений положеннями примірного договору, даний платіж є фінансовим зобов'язанням в рамках довгострокового зобов'язання, яким є договір оренди.

Оскільки, забезпечувальний депозит не передбачає отримання товару, робіт чи послуг та може бути повернутий орендарю в цілому або частково (після здійснення відповідних відрахувань) та за своєю суттю є гарантією платоспроможності орендаря, то сплата грошового внеску (гарантії) у вигляді забезпечувального депозиту для забезпечення виконання зобов'язань здійснюються за кодом 2800 "Інші поточні видатки" (пункт 2.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 N 333).

Казначейство здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів відповідно до вимог Кодексу та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 N 309 (далі - Порядок N 309).

Пунктом 2.1 Порядку N 309 визначено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), за спеціальним фондом бюджету розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні фінансові зобов'язання виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (відкритих асигнувань (виділених коштів), залишків коштів на спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників бюджетних коштів (в частині власних надходжень) та бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів).

Розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов'язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (далі - Реєстр) та/або Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (далі - Реєстр фінансових зобов'язань) і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та/або бюджетного фінансового зобов'язання (пункт 2.2 та 2.4 Порядку N 309).

З огляду на зазначене, при реєстрації бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань по забезпечувальному депозиту розпорядники бюджетних коштів подають до органів Казначейства Реєстр та договір оренди, який включає забезпечувальний депозит, що є підтвердним документом для узяття бюджетного зобов'язання, та Реєстр фінансових зобов'язань разом з договором і актом приймання-передачі об'єкта оренди, що є підтвердними документами для узяття бюджетного фінансового зобов'язання.

Джерело:
Лист ДКСУ від 11.11.2020 р. N 16-08-08/20124

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(4)
Олена
06.01.2021
Залишилося з"ясувати на якому рахунку обліковувати і чи враховувати як заборгованість у формі 7 ???
таня Олена
06.01.2021
єто точно. а на какой счет должен он біть перерахован,на тот на котрій оендар плотит оренду на **плата зь послуги бюджетних установ**
Олена таня
06.01.2021
Ні, він перераховується до фонду держмайна
Таня Олена
09.01.2021
А если майно- комунальне власність?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд