Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.05.18
62665 3
Друкувати
Обране

Видатки на придбання оргтехніки вартістю до 6000 грн за одиницю необхідно здійснювати за КЕКВ 2210

Згідно зі статтею 10 Бюджетного кодексу України видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні (частина 5).

Відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 р. N 1219, на субрахунках 1113 (1123) "Малоцінні необоротні матеріальні активи" ведеться облік необоротних матеріальних активів, термін експлуатації яких перевищує один рік, але які за вартісними ознаками не включено до основних засобів.

Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку для суб'єктів державного сектору, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 11, зазначено, щодо малоцінних необоротних матеріальних активів, зокрема, включаються: господарський інвентар вартістю до 6000 гривень включно за одиницю (комплект) без податку на додану вартість; інші малоцінні необоротні предмети, термін експлуатації яких більше одного року, а вартість за одиницю не перевищує 6000 гривень включно без податку на додану вартість, - сценічно-постановочні засоби, телефони, обчислювальна техніка, пральні та швейні машини, холодильники тощо (розділ II пункт 1.2).

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. N 333 <...> (далі - Інструкція), економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.

Економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету (п. 1.1 Інструкції).

За категорією 2200 "Використання товарів і послуг" здійснюється оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби.

Придбання матеріалів, будівельних матеріалів, обладнання, інвентарю та інструментів для господарської діяльності, а також для благоустрою території здійснюється за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар" (п. п. 2.2.1 - 5 Інструкції).

За категорією 3100 "Придбання основного капіталу" передбачаються видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об'єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів (пп. 3.1 Інструкції).

За кодом економічної класифікації видатків бюджету 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування" проводиться придбання оргтехніки, комп'ютерної техніки (у тому числі придбання програмного забезпечення, яке передбачене разом з придбанням комп'ютерної техніки) (п. п. 3.1.1 - 9 Інструкції).

Таким чином, видатки на придбання комп'ютерної техніки та оргтехніки вартістю до 6000 грн за одиницю без ПДВ необхідно здійснювати за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар".

Лист ДКСУ від 15.02.2018  № 16-08/164-2823 "Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків"

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Ira
15.05.2018
"видатки на придбання комп'ютерної техніки та оргтехніки вартістю до 6000 грн за одиницю без ПДВ необхідно здійснювати за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар"
Тобто, якщо бюджетна установа не платник ПДВ, але купує обладнання у платника, наприклад, на суму 7000,00 з ПДВ, то застосовує КЕКВ 3110? А якщо платник - то 2210?


Ольга
21.05.2018
Посилання на лист ДКСУ від 15.02.2018 № 16-08/164-2823 "Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків" недійсне?
EVGENIY Ольга
21.05.2018
Посилання на лист виправив!
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×