Нашi сайти:
6091 11
Друкувати
Обране

Чи всі зобов’язані використовувати токени?

Нагадуємо нашим користувачам, що Закон України «Про електронні довірчі послуги»(далі – Закон) набув чинності 07.11.2018 р. Відповідно до ст. 18 цього Законукваліфікований електронний підпис чи печатка вважається таким, що пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо під час перевірки за допомогою кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки отримано підтвердження того, що особистий ключ, який належить підписувачу чи створювачу електронної печатки, зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.


Хто зобов’язаний використовувати захищені носії?

Важливо! На підставі вищезазначеної норми всім власникам кваліфікованого електронного підпису (КЕП) необхідно використовувати захищені носії ключової інформації для забезпечення надійного зберігання власних КЕП.

Обов'язковість використання захищених носіїв в своїй діяльності нотаріусами та державними реєстраторами регламентовано ст. 17 Закону.

Органи державної влади, місцевого самоврядування та підприємства державної форми власності зобов'язані зберігати КЕП (ЕЦП) виключно на захищених носіях відповідно до п. 4 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 07.11.2018 р. № 749.

Починаючи з 16.04.2019 р., в контролюючих органах увімкнена перевірка наявності відмітки про збереження КЕП підписанта на захищеному носії ключової інформації. Інформація щодо зберігання особистого ключа в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки міститься у сертифікаті. Якщо документ надійшов від підписувача до контролюючого органу з КЕП, який не зберігається на токені, такому підписувачу надходять квитанції про обробку його документів та звітності з попередженням. На сьогодні це попередження ніяк не впливає на прийняття та обробку електронної звітності. Мета цього попередження – заздалегідь повідомити всіх про необхідність у подальшому використовувати захищені носії особистих ключів.

Рекомендуємо вже зараз подбати про запис ваших КЕП на захищені носії! Їх використання набагато безпечніше, ніж зберігання ключів в файлах. Тому із введенням обов'язкової вимоги використання захищених носіїв для органів державної влади та перевірка інших одночасно скасовується обмеження на використання КЕП (ЕЦП) для укладення договорів на суму понад 1 млн. грн.

medoc.ua

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (11)
Ikar
26.04.2019
питання: Як записати ЄЦП на ID картку та чи безконтактний картрідер зчитує його? (навіщо той токен покупать)
містер Х Ikar
26.04.2019
щоб хтось гроші заробив)
Марина
26.04.2019
Доброго дня! Чи дозволено використовувати токени, що придбані для казначейського обслуговування при підписанні звітів до ДФС?
Юлія Марина
26.04.2019
Так, ви можете використовувати ці НКІ для подачі звітів до ДФС.
Админ Юлія
26.04.2019
Сам НКИ (носитель ключевой информации), то использовать можно, но ключи казначейские не подойдут для подписи отчётности в налоговую, обнародования документов на Едата и т. д.... И нужно покупать ещё комплект токенов...
фархад Админ
02.05.2019
воно то підписує звіти в дфс - но вибірково
Кук
26.04.2019
Це вірно. Токенів купити можна але ми порушуємо інший закон про використаня ецп де говоиться що ключ повинен бути тільки у одного сертифікаційного центру. А в нас уже сц Україна , сц казначейство, давайте щоб немало сц дфс зробим. І того 15 флешок.
Ikar Кук
27.04.2019
проблема є ...так розумію відсутня якась технична документація для АЦСК...кожен робить як розуміє ...в АЦСК казначейства наприклад взагалі інформація в сертифікатах (ключах) різниця від інших...також існує проблема що в кожному АЦСК свій погляд які документи необхідно подать та зміст заявки
fe Кук
28.04.2019
ця норма закону вже давно змінена
Яна
02.05.2019
А якщо це велика установа і є кілька бухгалтерів і кожен робить свій звіт за підписом головного бухгалтера? У нас обов'язки розподілені, дві людини роблять звіти і навіть сидять в різних кабінетах і на різних поверхах! А ключ один, причому голбух ним не користується. Ми мабуть вже порушуємо законодавство. Як буде далі? Саджатимуть?))
бух-галтер
08.05.2019
Ми з цими токенами,як "мавпи з гранатами").Все одно бухгалтерам одна морока.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі