Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.06.23
5595 0
Друкувати
Обране

Держстат оновив правила подання звітності

Держстат наказом від 28.03.2023 р. № 124 затвердив зміни до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики. Документ приведено у відповідність до норм Закону України "Про офіційну статистику".

Порядок запроваджує в органах державної статистики єдині підходи до збирання й оброблення статистичної та/або фінансової звітності, що подається в електронній формі.

Наказом № 124 передбачено, що статистична звітність (респондентами - юридичними особами, відокремленими підрозділами юридичних осіб, розташованими на території України, відокремленими підрозділами юридичних осіб України, розташованими за кордоном, фізичними особами - підприємцями) і фінансова звітність (респондентами - юридичними особами) подається до адресата звітності виключно в електронній формі.

Респондент, який подає звітність в електронній формі відповідно до цього Порядку, керується законодавством України, у тому числі в частині дотримання строків подання статистичної та/або фінансової звітності за звітні періоди, з урахуванням використання автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності".

Для подання електронного звіту до адресата звітності респонденту необхідно мати:

  • програмне забезпечення для формування електронних звітів відповідно до додатків до цього Порядку;
  • доступ до мережі Інтернет і можливість відправлення/приймання електронних повідомлень за допомогою електронної пошти;
  • чинні кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, сформовані кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг для уповноважених посадових осіб респондента, підписи яких є обов'язковими для статистичної та/або фінансової звітності;
  • кваліфікований електронний підпис.

У разі необхідності надання респонденту копії поданого ним до адресата звітності електронного звіту такий електронний звіт переводиться у візуальну форму відображення із прикріпленням квитанцій про одержання та приймання адресатом звітності.

При проведенні виїмки/вилучення електронної звітності у випадках, передбачених чинним законодавством України, до Держстату за підписом керівника відповідного органу державної статистики надсилається офіційний лист із копією ухвали суду щодо проведення виїмки/вилучення визначеного в ній електронного звіту (звітів).

Електронний звіт (звіти), що підлягає (підлягають) виїмці/вилученню, переводиться (переводяться) у візуальну форму відображення із прикріпленням квитанцій про одержання та приймання адресатом звітності.

Перелік форм звітності, щодо яких є можливість подання в електронній формі, інформація про включення посередників до системи електронної звітності органів державної статистики (СЕЗ ОДС), а також інша інформація стосовно функціонування СЕЗ ОДС визначаються Держстатом та оприлюднюються на його офіційному вебсайті.

Наказ № 124 набере чинності з дня його офіційного опублікування. На день підготовки матеріалу документ офіційно не опубліковано.

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі