Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.02.16
5872 0
Друкувати
Обране

Обов’язок подання фінансової звітності разом зі Звітом про використання коштів неприбуткових установ на неприбуткові організації не розповсюджується

Головне управління ДФС у Запорізькій області в листі від 04.02.2016 р. № 391/10/08-01-15-02-11 розглянуло питання щодо обов’язку подання річної фінзвітності неприбутковими установами й організаціями.

   Вимоги до неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткових організацій) встановлені п.п.133.4.1, 133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ.
   
   Згідно п.п.133.4.3 п.133.4 ст.133 ПКУ, у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, така неприбуткова організація зобов'язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток. Податкове зобов'язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
   
   З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов'язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.
   
   З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому цим розділом для неприбуткових організацій - платників податку на прибуток.
   
   Враховуючи вищевикладене, неприбуткові організації, які відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, не є платниками податку на прибуток, а відтак обов’язок подання фінансової звітності разом зі Звітом про використання коштів неприбуткових установ та організацій на такі неприбуткові організації не розповсюджується.
   
   Разом з цим, у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначенихпунктом 133.4 ст.133 ПКУ, така неприбуткова організація набуває статусу платника податку на прибуток та зобов’язана подавати фінансову і податкову звітність з податку на прибуток у порядку, передбаченому цим пунктом.

Лист ДФСУ від 04.02.2016 р. № 391/10/08-01-15-02-11

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі