Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.05.21
10237 11
Друкувати
Обране

У ДПС розповіли про позитивні зміни, які вносить об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ

На виконання вимог Законів України від 19.09.2019 р. № 115-ІХ та № 116-ІХ наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (із змінами) було затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок його заповнення. Нова форма почала діяти з 1 квітня 2021 року.

Розрахунок поєднав у собі звичні для всіх напрацювання зі звітності з єдиного внеску за формою Д4 та форми № 1ДФ, а в окремих випадках спростив процес звітування.

Так, наприклад, у разі допущення помилки по застрахованій особі у звітності за формою Д4 до закінчення граничного терміну подання страхувальнику необхідно було повністю формувати заново такий звіт по всім застрахованим особам. Натомість, в Розрахунку в аналогічній ситуації, застосовується зрозумілий та звичний для податкових агентів порядок виправлення помилки – виведення помилкових записів/введення коректних записів.

Тобто відбулася уніфікація підходів відображення інформації там, де це дозволяє специфіка даних, які обліковуються у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Таким чином, у разі допущення помилки по одній або декільком застрахованим особам до закінчення граничного терміну подання, достатньо сформувати Розрахунок з типом «Звітний новий», заповнивши необхідні реквізити, перелік яких наведено в розділі V Порядку, та в тих додатках, де потрібно провести коригування, здійснити виключення/включення записів безпосередньо по тим застрахованим особам, по яким допущено помилку.

Після закінчення граничного терміну подання алгоритм здійснення коригування, у разі виправлення реквізитів застрахованих осіб (РНОКПП, ПІБ тощо), буде ідентичним як і для Розрахунку з типом «Звітний новий».

Такий алгоритм буде відрізнятися лише у випадку необхідності коригування сумових показників, тоді застосовується звичний для платників єдиного внеску порядок із застосування відповідних типів нарахувань. У разі ж введення в Розрахунку з типом «Уточнюючий» пропущеного запису, то застосовується комбінація методів, тобто включення пропущеного запису з одночасним зазначенням необхідного типу нарахувань.

Джерело:
ДПСУ
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
11
Тетяна
07.05.2021
Щоб сдать цей ПРЕКРАСНИЙ звіт, потрібно було почекати появи електронних форм майже до граничної дати. Тобто, це вони стільки часу шукали позитивні моменти? Ну, щоб нам, лохам та лохушкам пояснити це.
Аня Тетяна
08.05.2021
Це вони називають спрощення
Оксана
07.05.2021
Уніфікація та спрощення внесення змін - це мабуть ложка меду в діжці г...вна, яким є цей геморний звіт.
!!
07.05.2021
Якби ті, що побачили позитивні зміни знали, що є режим копіювання звіту, то б не розпиналися.Скопіювати та виправити значно легше та швидше, ніж "видалити рядок та додати рядок" . -)
Юлія
07.05.2021
Робота у них така-розповідати усім про позитивні зміни... Може, хоч себе в цьому переконають...
Анна
08.05.2021
Саме той випадок, коли "сам п'ю, сам співаю" чи "похвали себе сам". Мразота! Щоби їхні душі на тому світі мали б вічність заповнювати такі звіти з вічним і безмежним ризиком покарання!
Світлана
08.05.2021
"Позитивні зміни" тільки ускладнили звітність для бухгалтерів, при великому обсязі працівників хіба можна без помилок зробити те що було три місяці тому? А по звільненим працівникам тепер необхідно подавати окремий звіт (додатковий) раніше квартального, інакше ім не можуть нарахувати допомогу по безробіттю і інші соціальні виплати. Краще б залишили місячну звітність як було, тільки б добавили туди прибутковий і військовий збір.
Любов Савченко.
08.05.2021
Тільки дебіли могли придумати такий покращений звіт.
Таня
09.05.2021
А ще в ''позитивні'' забули записати колапс в ФСС по лікарняним, в ПФУ по нарахуванням пенсій (коли людина виходить на неї, а даних немає, бо звітність квартальна), створений квартальною звітністю і кусок роботи, доданий через це бухгалтерам... ''Коричневою речовиною'' думати можна, але краще використовувати сіру, результат інший
Ірина
10.05.2021
Оце і весь позитив? А ми ж думали,що набагато більше позитивів,тільки вони приховані і нам ,плєбєям,незрозумілі, а воно ось як, а ми й не догадувались яке покращання для громадян вони зварганили.,о ,розкрили глаза народу!
Аля
11.05.2021
Якщо це такий "чудовий" звіт,то чому його не можливо здати і на даний час не надходить ні квитанція 1 ні квитанція 2.Вони там позасинали разом з своїм високорозумним звітом.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі