У Комітеті Третьякової не проти квартального подання об’єднаної звітності, але не для всіх
Він є альтернативний законопроєкту № 13108, який передбачає перехід від щомісячного до квартального подання податкового розрахунку сум доходів, нарахованих (сплачених) фізичним особам. Докладніше про нього ми писали за посиланням.
Автор законопроєкту підтримуючи загальну мету законопроекту № 13108 пропонує квартальну періодичність подання звітності для деяких суб’єктів господарювання.
Г. Третьякова вважає, що зміна періодичності подання звітності з щомісячної на квартальну не сприятиме спрощенню ведення господарської діяльності та зниженню витрат підприємців, оскільки квартальна звітність передбачає подання податкового розрахунку з розбивкою по місяцях, а це, своєю чергою, створюватиме додаткове бюрократичне навантаження під час складання звітності.
Також зауважено, що при повному переході на щоквартальну звітність, як це запропоновано законопроектом № 13108, система соціального захисту отримуватиме інформацію про доходи та стан сім’ї з інтервалом в часі – мінімум від трьох до п’яти місяців. Як засвідчила практика минулих років, при щоквартальній звітності інформація про реальний стан доходів людини стає відомою органу соціального захисту населення через 50 днів після закінчення кварталу, це дуже ускладнює швидке реагування для надання соціальної підтримки.
Відтак, прийняття законопроекту № 13108 у запропонованій редакції унеможливить на практиці вчасне надання державної підтримки людям з низькими доходами, які дійсно її потребують.
Разом з цим, підтримуючи загальну мету законопроекту № 13108, що полягає в оптимізації звітності платників податків і зменшенні адміністративного навантаження на підприємства, подається альтернативний законопроект, яким пропонується подання квартальної звітності платниками податків, у яких чисельність найманих працівників не перевищує 10 осіб та у яких немає випадків, пов’язаних із необхідністю призначення їхнім працівникам соціальних та страхових виплат, розрахунок яких здійснюється залежно від розміру місячного заробітку (доходу).
Також законопроектом пропонується звільнити від подання податкової звітності фізичних осіб – підприємців, членів фермерського господарства та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, у разі щомісячної сплати суми єдиного внеску у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску.
Законопроектом передбачається, що відомості про фізичних осіб – підприємців, членів фермерського господарства та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, будуть вноситись до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування автоматично за фактом зарахування коштів.