Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.08.18
5522 8
Друкувати
Обране

У разі подання уточнення до 1ДФ яке призвело до зменшення або збільшення податкового зобов’язання - штраф 510 грн.

У разі подання уточнюючих податкових розрахунків за ф. 1ДФ (одного чи декількох одночасно) з метою виправлення помилок, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, при цьому не пов’язані з виконанням податковим агентом п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн.

Якщо протягом року після накладання штрафу платник податків подає повторно уточнюючий податковий розрахунок за ф. 1ДФ, то до такого платника податків застосовується штраф у розмірі 1020 грн.

Згідно із п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Відповідно до п. 119.2 ст. 119 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.

Пунктом 169.4 ст. 169 ПКУ визначено порядок перерахунку податку, перерахунку та обмеження податкової соціальної пільги.

Згідно із ст. 253 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс (категорія 103.26). 

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Злата
30.08.2018
За кордоном самі за себе подають звіти і сплачують податки! Ми ж і повинні нарахувати з-ту, і дивий ти чи не живий, хворий чи не хворий і т.д, маєш комп і інтернет чи не маєш-ОБОВ‘ЯЗКОВО МАЄШ ВІДЧИТАТИСЬ ЗА ВСЕПРАВИЛЬНО ! Бо Оооооо-в тебе доооооофігіcha роботи і обов‘язків, ну а ЗАРПЛАТА ТАКА СУПЕРОВА, що ти ДЕТИШ ГА РОБОТУ ЗА НОВОВВЕДЕННЯМИ І ШТРАФАМИ!
Люда
30.08.2018
Як за роз'ясненя'м в податкову фіга щось пояснять, а от штрафи дуже гарно рописують і пояснюють, а бухгалтер, що не людина-не має помилятись, а зарплата супероваааааа!!!! давайте давіть штрафами!!!
Вадим
30.08.2018
Я взагалі не розумію, за що штраф , якщо самостійно знайшли помилку і усунули її ? Не помиляється тільки той хто нічого не робить.
Іра Вадим
31.08.2018
Отож бо, навіщо нам виправляти знайдені помилки, якщо штраф отримаєш у будь-якому випадку, простіше сподіватися, що за три роки не перевірятимуть
Енгрібьорд Іра
31.08.2018
Сумно, але дійсно так. Вигідніше не виправляти власні помилки, а спросто сподіватися, що перевірка їх не помітить
Олег
31.08.2018
Законотворці наші докерувались шо Україна банкрот, а от коли бухгалтер помилиться на 5 копійот то все, не дай Бог, кінець світу, виправити нормально неможливо шо в 1ДФ шо в персоніфікації, коли вже все це розвалиться і цих б....й порозганяють робити щось корисне.

Бухгалтер
03.09.2018
Мне надо виправиться за декілька років, натупили с кодом кто знает как будет применятся штраф один ко всем если в один день или к каждому уточнюючому, как я устала, из-за плохой ксерокопии(сказала что копии на плохом ксероксе не принимаю и сверяю циферки с оригиналом) встряла на штраф.Инспектор сказала если все в один день то 1 штраф 510 но сру уже не могу за все, щас сдам блин впаяют по первое число а там годов то, или можно только 3 уточнить вообщем пипец, а еще есв уточнить, едрид мадрид.
Іра Бухгалтер
04.09.2018
якщо зміна коду не вплине на суми, то можливо не все так страшно, штрафи, якщо накладуть, можна буде оскаржити у суді
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі