UA | RU

Відображення аліментів у формі № 1ДФ

Чи відображаються у податковому розрахунку за ф. №1ДФ аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін?


Відповідно до п.п. 165.1.14 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України від 10.01.2002 р. № 2947-ІІІ, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін відображаються у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «140». 

Категорія 103.25 «ЗІР»

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
Олександр.
08.08.2018
Зрозуміло, що за 140 кодом. Але хто має подавати ці дані, той хто отримує аліменти, чи бухгалтерія платника аліментів?
eMelya Олександр.
08.08.2018
Форму 1ДФ подає податковий агент, тобто "бухгалтерія платника аліментів".
паша
08.08.2018
Звичайно хто отримує
eMelya паша
08.08.2018
Хіба що в податковій декдарації про майновий стан і доходи.
Олег
09.08.2018
Підприємство є податковим агентом для працівника, якому платить заробітну плату. В даному випадку працівник платить отримувачу тільки примусово, по рішенню суду, до чого тут податковий агент.
eMelya Олег
10.08.2018
Особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати податковий розрахунок за формою 1ДФ, незалежно від того, ким вони є по відношенню до фізособи, якій перерахували кошти, і не залежно від категорії перерахованих коштів.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі