Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.10.16
3243 0
Друкувати
Обране

Відображення у звітності відшкодованих фонду неправомірно використаних сум страхових коштів та застосованих фінансових санкцій за результатами перевірок

Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105 від 23.09.1999 р. в редакції Закону України від 28.12.2014 р. № 77-VIII, роботодавець як страхувальник, зобов’язаний подавати звітність до Фонду у строки, в порядку та за формою, що встановлені правлінням Фонду.

Порядок заповнення, строки подання страхувальниками звітів по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, до районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх форму визначено у Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.2011 р. № 4 зі змінами .

Неправомірно використані суми страхових коштів та застосовані фінансові санкції за результатами перевірок відображаються у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП відповідно до п. 5.5. розділу V вищезазначеного Порядку, а саме:

  • - у рядку 4 "Підлягає перерахуванню за результатами перевірок" відображаються суми неправомірно витрачених страхових коштів та фінансових санкцій, нарахованих спеціалістами органу Фонду за результатами перевірки страхувальника, за винятком адміністративних стягнень, застосованих до посадових осіб відповідно до чинного законодавства;
  • - у рядку 17 "пені" відображаються суми перерахованої пені, нарахованої спеціалістами органу Фонду за результатами перевірки;
  • - у рядку 18 "штрафів" відображаються суми перерахованих штрафів, нарахованих спеціалістами органу Фонду за результатами перевірки страхувальника (за винятком адміністративних стягнень);
  • - у рядку 19 "неправомірно витрачених коштів" відображається перерахована сума неправомірно витрачених страхувальником коштів, виявлених спеціалістами органу Фонду за результатами перевірки.

Страхувальники зобов'язані формувати та подавати до органів Фонду не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається лише у випадках зазначених у п 4.3. розділу IV вищезазначеного Порядку.

Відповідно до вищезазначеного Порядку, за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, на підставі статті 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105 від 23.09.1999 р. в редакції Закону України від 28.12.2014 р. № 77-VIII та відповідно до ч.1 ст.165 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу.

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі