Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.12.23
2838 0
Друкувати
Обране

Виправлення помилок в додатку 1 до податкового розрахунку (ЄСВ)

Механізм виправлення помилок у додатку 1 (далі – Д1) Об’єднаного звіту після спливу граничного строку його подання залежить від виду помилки. Умовно помилки в Д1 можна розділити на сумові (помилки в базі та сумах ЄСВ) та несумові помилки (помилки в інших реквізитах Д1). Крім того, при виправленні несумових помилок потрібно враховувати мету коригування.
Від виду помилки та мети коригування залежить принцип коригування поданого Д1: за допомогою ознаки «0, 1» або коду типу нарахувань (далі — КТН) «2, 3».
 
Ознака «0, 1». Виправлення несумової помилки: необхідно сформувати та подати Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий» за той податковий період, в якому виявлено помилку, та Д1 до нього.
У Д1 потрібно повторити помилковий рядок та в графі 25 «Ознака (0, 1)» проставити ознаку «1» — рядок на вилучення. Далі сформувати ще один рядок з правильною інформацією та в графі 25 проставити ознаку «0» — рядок на додавання. Тобто відбувається заміна помилкового рядка на правильний.
 
КТН «2, 3». Виправлення сумової помилки:
 
За допомогою КТН «2, 3» можна виправити будь-яку сумову помилку в Д1, а також додати/видалити рядки без сумових показників, які були пропущені/зайво зазначені в раніше поданому Д1. Причому виправити такі помилки можна:
 
— варіант 1 — за допомогою Податкового розрахунку з типом «Уточнюючий», сформованого за той звітний період, в якому допущено помилку. Він міститиме безпосередньо сам Розрахунок та додаток Д1 до нього з коригуючими рядками;
— варіант 2 — у складі Розрахунку за поточний квартал з типом «Звітний».
 
Незалежно від обраного варіанту, порядок виправлення буде однаковим.
 
У Д1 формується рядок на працівника, щодо якого допущено помилку, зазначаючи серед іншого у графі 10 — місяць і рік, за який виправляється помилка, а в графі 09:
— КТН «2», якщо донараховується база та/або ЄСВ чи додається рядок, який не було зазначено в поданому Д1;
— КТН «3», якщо зменшується база та/або ЄСВ або потрібно видалити зайвий рядок з раніше поданого Д1.
 
Зверніть увагу: при зменшенні бази/суми ЄСВ показники в графах 16 — 20 зазначаються без знака «мінус». КТН «3», який говорить про те, що слід зменшити базу та/або ЄСВ в раніше поданому Д1.
 
Інші графи заповнюються в загальному порядку.
 
З коригуючого Д1 сумові показники необхідно перенести до розд. І Податкового розрахунку, а саме до граф 4 (4.1 — 4.4.3) — якщо збільшили суму нарахувань з ЄСВ, або ж до граф 6 (6.1 — 6.4.3) — якщо зменшили. Також за потреби розраховуються та заповнюються графи 5, 5.1 з пенею.
 
Якщо після закінчення періоду для звітування за відповідний квартал необхідно одночасно виправити сумові та несумові помилки, допущені в рядку, сформованому на застраховану особу, то спочатку формується та подається Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий», в якому виправляються несумові помилки. Потім проводиться виправлення сумової помилки.
Джерело:
Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі