Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6241 0
Друкувати
Обране

Як відобразити у формі ф. 1ДФ допомогу по частковому безробіттю, виплачену працівнику

Згідно з ч. 1 ст. 471 Закону України від 05.07.2012 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення», допомога по частковому безробіттю на період карантину надається застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ.


Право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину мають застраховані особи, в тому числі фізичні особи – підприємці та працівники, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію).

Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається, зокрема, роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Така допомога надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Відповідно до пункту 13 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ на період з 2 квітня 2020 року допомога по частковому безробіттю на період карантину), які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до ст. 471 Закону № 5067 не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб. Також такі доходи звільняються від оподаткування військовим збором.

При цьому, суму допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка, відповідно до ст. 471 Закону № 5067, перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена ним найманому працівнику, відображається в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету. 

ГУ ДПС в Івано-Франківській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд