Які важливі зміни для роботодавців відбулися у звітності з ЄСВ?
Прийняття цього наказу — це наслідок змін, що відбулися в ЄСВ-законодавстві з 1 січня 2016 року. Нагадаємо: з 01.01.2016 р. для всіх роботодавців було встановлено єдину ставку (22 %) на всі виплати (крім пільгових ставок для працівників-інвалідів).
Звітність за новою формою, затвердженою наказом № 435 у редакції наказу № 441, подається з 01.07.2016 р. Саме так роз’яснили податківці на своєму офіційному сайті (http://sfs.gov.ua/anonsi/13382.html), а також у листі від 30.05.2016 р. № 18633/7/99-99-13-02-01-17. Таким чином, уперше за новою формою потрібно відзвітувати за підсумками червня в липні 2016 року.
А ось у червні 2016 року звітувати з ЄСВ за травень-2016 доведеться ще за старою формою Звіту.
Які ще важливі зміни для роботодавців відбулися у звітності з ЄСВ? Найосновніше — це істотне зменшення обсягу таблиці 1 ЄСВ-звіту, що, поза сумнівом, зекономить час бухгалтерам.
По-перше, замість 8 позицій таблиці залишилося 6. Пов’язано це зі скасуванням ставки ЄСВ у частині утримань. По-друге, скоротилося й число самих рядків. Тепер у таблиці 1 ЄСВ-звіту не передбачено окремих рядків за нарахованим ЄСВ для кожного виду виплати і залежно від галузевої приналежності роботодавця. Єдиний виняток — пільгові «інвалідні» ставки. Для них окремі строки нарахування ЄСВ у новій формі Звіту залишилися. По-третє, зник додаток до таблиці 1, у якому бухгалтери розписували, зокрема, заборгованість з виплати зарплати, строки, установлені для її виплати, тощо.
Що стосується таблиць 5 і 6 ЄСВ-звіту, то тут практично нічого не змінилося. Наприклад, у таблиці 6 залишили графу, в якій відображають утриманий ЄСВ. Адже в разі виправлення помилок за минулі звітні періоди (роки) такий внесок треба відкоригувати та показати у звітності. Крім того, не змінилися й основні правила заповнення Звіту, способи і строки його подання. Детальніше про нюанси заповнення оновленої форми ЄСВ-звіту ми розповімо на сторінках нашої газети найближчим часом.