Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
5896 6
Друкувати
Обране

Яким чином відобразити в звітності по ЄСВ відпускні, які виплачені працівнику авансом

Триває пора відпусток. Розглянемо випадок, коли виплата відпускних працівнику за наступний місяць відбулась авансом у поточному місяці.


Частиною 2 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ встановлено:

обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Страхувальники – працедавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з виданням вказаних сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій або натуральній формі.

Процедура, форма, терміни надання до ДФС звіту щодо сум нарахованого ЄСВ визначено у Порядку формування та надання страхувальниками  звіту щодо сум нарахованого єдиного внесу на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435.

Так працедавці формують та надають Звіт про суми нарахованої заробітної плати  (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та сумах нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою № Д4, наведеною у додатку 4 до Порядку №435. В таблицях 6 та 7 Звіту за формою № Д4 відображаються нараховані суми заробітної плати (доходу). 

У разі, якщо зарплатний дохід було виплачено у звітному місяці, але не нараховано, то у Звіті за формою № Д4 за такий звітний місяць він не відображається. Його буде відображено у тому місяці, коли він буде нарахований.

Тобто, якщо відпускні наступного місяця виплачуються в поточному місяці, а їх нарахування відбудеться в наступному місяці, то у Звіті № Д4 вони не відображаються. У разі, якщо відпускні наступного місяця виплачуються та нараховуються в поточному місяці, то їх слід відобразити у Звіті за формою №Д4 за поточний місяць, але вказати в графі 11 таблиці 6 місяць, за який вони нараховані.

Відпускні в таблиці 6 Звіту за формою № Д4 відображаються окремим рядком з кодом типу нарахувань «10» в графі 10. 

Офіс ВПП ДФС

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
wes
06.08.2019
"Тобто, якщо відпускні наступного місяця виплачуються в поточному місяці, а їх нарахування відбудеться в наступному місяці,..." Це як зрозуміти ???
Енгрібьорд wes
06.08.2019
Хто зна?Це ж ДФС роз"яснює. Вони і не таке можуть. А по темі: дійсно не зрозуміло, що то за "відпускні авансом". Я в бюджетній сфері такого ще жодного разу не бачив. Звісно, можна в липні нарахувати та виплатити відпускні за серпень, але в роз"ясненні йдеться про те, що кошти були виплачені, але не нараховані. До того ж,ви памятаєте що: все це є службовою кореспонденцією, не містить правових норм, і робити треба як сам розуміш?
EVGENIY Енгрібьорд
06.08.2019
так, в бюджетній сфері такого не зустрінеш! Ну хай буде для загального ознайомлення :)
Олена EVGENIY
12.08.2019
Якщо відпускні повинні бути виплачені не пізніж,ніж за 3 дні до початку відпустки, робітник йде з 2 вересня у відпустку,я нараховую і виплачую йому відпускні у серпні .Що мені робити?
Олена
12.08.2019
я так розумію, що показую в звіті за серпень із зазначенням ,що це відпускні и місяць вересень.Так?)
Енгрібьорд Олена
12.08.2019
Все вірно
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться