З 1 січня 2018 року заклади охорони здоров'я зобов'язані звітувати за зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб

25 липня Міністерство охорони здоров’я України підписало наказ, який від 1 січня 2018 року зобов’язує заклади охорони здоров'я звітувати за зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб.


Дослідження, проведені Інститутом адвокації та аналітики, показують, що пацієнти готові сплачувати за медичну допомогу, але за умови що вони бачать, куди та за що вони платять, як ці кошти витрачаються, та головне — як це вплине на їх лікування.

Саме тому сьогодні потрібно створити умови, за яких фонд та лікарня будуть прозоро та публічно звітувати про обсяги надходжень і використання благодійних пожертв. Ніхто не довіряє і не буде довіряти фонду, якщо він не буде працювати прозоро та підзвітно.

На сьогодні майже у кожному закладі охорони здоров'я працює благодійний фонд, а 7 з 10 пацієнтів платили до нього внески. Обсяги благодійних пожертв – сотні мільйонів гривень, однак до цього часу звітність цих фондів про зібрані кошти часто була недоступною чи непрозорою.

Сподіваємося, що медична реформа взагалі виключить необхідність пошуку додаткових коштів лікарнями та існування фондів. Втім, вже зараз ми врегулювали діяльність благодійних організацій при закладах охорони здоров’я.

Які ж переваги цього наказу?

1. Створює механізм для моніторингу коштів, які жертвують на благодійні фонди лікарень.

2. Зменшує можливість використання схем, що існували до цього і містили корупційні ризики.

3. Підвищує довіру пацієнтів до явища благодійності у лікувальних закладах.

4. Надходження і використання благодійних пожертв тепер прозоре та підзвітне.

5. Завдяки наказу можна буде реально оцінити дієвість фінансової та матеріальної допомоги благодійних фондів, про яку постійно говорять керівники закладів охорони здоров'я.

Це важливий крок для запровадження відкритої та чесної звітності благодійних фондів при закладах охорони здоров'я і чудовий приклад взаємодії з небайдужою громадськістю.

Наказ МОЗ від 25.07.2017 року № 848 

КМУ

 

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Наталья
28.07.2017
Про які благодійні внески ви кажете. Всі внескі в карманах медиків. Це нікого не турбує.Необхідність створення страхової медицини вже давно назріла.Страшно хворіти.
Н.В.
28.07.2017
і що це змінить? ці кошти завжди йшли на покриття недофінансування з бюджету для забезпечення якогось мінімуму установи в противному випадку їх потрібно закрити. І чому це стосується лікувальних закладів, а школи, дит.садки, що не збирають благодійні внески з батьків. В нашій країні це стало нормою. А куди витрачаться податки?
Алёна
28.07.2017
Сократили бухгалтеров до невозможности и всё новые законы выдумывают на наши плечи!!! Пусть эти законовояки откроют форму 4-2 и там смотрят что им еще не видно!!!
кв
31.07.2017
Вже давно звітуєм! Місцева влада вже давно зобов'язала звітувати і викладати в Інтернет, а ці проснулись - права рука не знає, що робе ліва. А за спонсорські купляєм папір і заправляєм тонер, хворий може побачити виписку роздруковану на папері з компа-не Бог же її з неба послав.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі