За якою формою подається Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та чи подається фінансова звітність за результатами 2016 року?

За якою формою подається Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та чи подається фінансова звітність за результатами 2016 року?


Коротка:
     Неприбуткові організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України та внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій за результатами 2016 року подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (далі – Звіт). Разом зі Звітом за 2016 рік неприбуткові організації подають до контролюючого органу річну фінансову звітність.
Повна:
     02 серпня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 «Про затвердження форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації» (далі – Звіт № 553), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2016 за № 932/29062.
     Водночас втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 № 85, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.02.2014 за № 276/25053, яким було затверджено форму Звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій та Порядок його складання.
     Звіт № 553 подається неприбутковими підприємствами, установами, організаціями (далі – неприбуткові організації), які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (п. 46.2 ст. 46 ПКУ).
     Неприбуткові організації, які не порушували вимог ПКУ, подають Звіт № 553 за базовий податковий (звітний) період – календарний рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. При цьому такі неприбуткові організації Звіт № 553 за звітні податкові періоди, що дорівнюють «I кварталу», «Півріччю», «Трьом кварталам», не подають.
     Пунктом 46 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що фінансова звітність є додатком до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та його невід’ємною частиною. 
     Таким чином, неприбуткові організації разом зі Звітом № 553 за 2016 рік подають до контролюючого органу річну фінансову звітність.

ЗІР категорія 102.04

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (18)
Гость
21.02.2017
Фискальный служба по неприбыльным организациям говорит чтобы мы сдавали приложение по финансовой отчётности в отчётности статистической ( спрощена система малого бизнеса) хотя мы бюджетная организация. Я считаю что мы должны приложить формы отчета те что здаем в казначейство, в бумажном виде и все. Как у других принимают отчёты по не прибыльным организациям фискальный служба?
ольга
21.02.2017
вчора на гарячій лінії фіскальної служби відповіли - бюджетники здають фінансову звітність в обємі передбаченому наказом 44 , тобто баланс, форму 2 та звіт про рух форму 3.
Нюша ольга
21.02.2017
От цікаво, що ті фіскали в формі №9д(м) та додатку 3- Звіт про рух грошових коштів видивлятимуться? Адже Звіт неприбуткових бюджетники скали за касовими видатками (як завжди), а в ф.№9 є і фактичні видатки. То що ж вони будуть перевіряти? І чи не потрібно було в Звіті неприбуткових у видатках розносити фактичні? А в додатку 3 є і лікарняні за рахунок ФССзТВП, чи треба було їх відображати у Звіті неприбутвих? %(
Татьяна
21.02.2017
Подскажите пожалуйста, а как быть в таком случае Профспілкам?
Сергій Татьяна
21.02.2017
Лист ДФСУ від 08.02.2017 р. № 2991/7/99-99-15-02-01-17. Для професійних спілок обов"язок подачі тільки у разі порушень вимог п 133.4 Кодексу.
вика
21.02.2017
У меня налоговая отказалась принимать формы годового отчета в бумажном виде. Что делать? В електронном виде я не могу подать, так как казначейская отчетность не предусмотрена для отправки в налоговую. У меня через Медок. А как у Вас?
Ирина
21.02.2017
Моя налоговая взяла на бумаге баланс, додаток 2 и 3 и списала с флешки годовой отчет со всеми додатками в экселе , который сдаем в казначейство.
Вадим
21.02.2017
Колись подав звіт на папері то фіскали вимагали ще і фінансовий звіт. На питання навіщо, відказувати, що такі вимоги "зверху". Уже кілька років відправляю звіт в Медку і ніяких інших не подаю.
Так Вадим
24.02.2017
В медку , до речі, не можу його знайти. Підкажіть будь ласка, він там взагалі є ? чи в паперовому треба везти?
Олена
21.02.2017
Я подавала Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації від 17.06.2016 р № 553. Баланс і всі інші додатки в податковій сказали не потрібні.
Олена Олена
21.02.2017
Треба ще фін.звіт додати.
Наталя
21.02.2017
зміни внесені до Податкового кодексу в грудні 2016 вступають в силу з 1 січня 2017 року, як на мою думку, вони стосуються звітності за 2017 рік, тоді небюджетні організації і повинні подавати фінансову звітність в обов’язковому порядку, а за 2016 рік за бажанням
Вика Наталя
21.02.2017
Зміни, що набрали чинності з 01.01.2017 р. не вносять будь-яких змін до форм податкової звітності. Тому вони застосовуються за 2016 рік.
Напевне, Ви маєте на увазі п. 46.6 ПКУ, але почитайте його уважно, там йде мова про інше:
46.6. Якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Катерина
21.02.2017
Тим ХТО не підписав петицію "про встановлення надбавки за вислугу років працівникам бухгалтерських служб" !!! Не розповідає "басні" що отримує на рівні з прибиральниками!!! Так Вам потрібні гроші!!!!! Не втрачаємо час, голосуємо https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/956
олена Катерина
24.02.2017
деякі працівники бухгалтери отримують вислугу років.
Антоніна
23.02.2017
Таким чином, платники податку на прибуток та неприбуткові установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 ПКУ, мають право не подавати до контролюючих органів податкову декларацію з податку на прибуток підприємств та/або звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та фінансову звітність у разі відсутності об’єктів оподаткування або показників, які підлягають декларуванню відповідно до вимог ПКУ, у тому числі у фінансовій звітності, оскільки вона подається як додаток до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та є її невід’ємною частиною.
Ирина
23.02.2017
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, как правильно заполнить Звіт про використання доходів неприбуткової організації в І части, а именно:

1 вопрос: Строка 1.16. – інші доходи – кошти ФСС з ТВП (лікарняні)?

2 вопрос:
Строка 1.15 – благодійна допомога (спецрахунок)
Строка 1.6 – інші надходження (спецрахунок)
Строка 1.5 – доходи від надання платних послуг (спецрахунок)
Строка 1.3 – это что?
1. сумма строк 1.15, 1.6 и 1.5 (это все спецрахунки)?
или
2. ее вообще не заполняем? Ведь весь спецсчет мы уже разнесли по соответствующим строкам?
Если заполнить сумму строк то тогда не пойдет математика строки 1?
Спасибо.

Вика Ирина
23.02.2017
Відповіді на ВСІІІІ Ваші запитання шукайте в Бюджетній бухгалтерії № 7, 2017 р
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі