Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.11.16
13660 7
Друкувати
Обране

Заповнення реквізиту «Штатна чисельність працівників» у звіті з ЄСВ у разі наявності працівників, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами

Відповідно до частини 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.


Штатна чисельність працівників – це встановлений на перше число звітного періоду роботодавцем склад працівників (персонал), з якими укладено трудовий договір (контракт) відповідно до затвердженого роботодавцем переліку посад (з урахуванням вакантних), в якому зазначено розмір окладу для конкретної посади.

Питання, пов’язані з обліком штатних працівників, регулюються Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Державного комітету статистики від 28.09.2005 року № 286 (далі – Інструкція № 286), дія якого поширюється на всі юридичні особи, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю.

В облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві (пункт  2.1 розділу  2 Інструкції № 286). 

Згідно з підпунктом 2.4.6 пункту 2.4 розділу 2 Інструкції № 286 до облікової кількості включаються штатні працівники, прийняті для заміщення працівників, які тимчасово відсутні (через хворобу, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством або колективним договором, та з інших причин).

В облікову кількість працівників включаються також працівники, які були тимчасово відсутні, зокрема, з таких причин: 

перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами (підпункт 2.5.8 пункту 2.5 розділу 2 Інструкції № 286); 

перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитинубезпосередньо з пологового будинку (підпункт 2.5.9 пункту 2.5 розділу 2 Інструкції № 286).

Таким чином, при заповненні реквізиту «Штатна чисельність працівників» таблиці 1 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, враховуються, як працівники, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах (по догляду за дитиною), так і інші особи, працевлаштовані на їх місця.

 

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(7)
бухгалтер
29.11.2016
Чи правильно я зрозуміла, якщо в Штатними розписом затверджено 70 працівників, 4 вакантні посади і 3 жінок перебувають у відпустці по догляду (на їх місцях працюють працівники прийняті на час відпустки основних), то в графі "Штатна чисельність працівників" потрібно вказувати 73?
Вадим
29.11.2016
Наскільки я зрозумів то до кількості фактично працюючих працівників , а не ставок , потрібно додати кількість жінок по догляду.
бухгалтер Вадим
29.11.2016
Чому тоді в першому абзаці пише "(з урахаванням вакантних)"? Чи буде правильно при відсутності вакантних місць і наявнисті 3 декретчиць вказувати в графі "Штатна чисельність працівників" на 3 працівники більше ніж затверджено в штатному розписі. Дякую за відповідь.
Вадим бухгалтер
29.11.2016
Це розяснення черговий брєд від фіскалів, який суперечить здоровому глузду і чинному законодавству. Автор навіть посоромився вказати свою фамілію. Читайте краще Наказ ДКСУ від 28.09.2005 N 286 . Отже рахуєте на 1 число скільки у вас фактично працює людей і до цієї кількості додаєте декретчиків та тих хто по догляду. Ви рахуйте працівників не по штатному розпису, а фактично по головах, працівник на 1,5 ст. і на 0,5 ст. рахуються як 1 штатна одиниця.Також не враховуються зовнішні сумісники.
бухгалтер Вадим
29.11.2016
Дуже дякую :)
Наталія
12.12.2016
Доброго дня! Але якщо звіт відправляти через M E Dok. то програма свариться так як по догляду за дитиною (штатна одиниця не відображена в табл 6 . Вона показується тільки коли йде у відпустку дата початку та дата закінченя відпустки
инна
18.04.2017
А штатна чисельність в звіті статистичному взагалі без сумісників.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн