Заповнення реквізиту «Штатна чисельність працівників» у звіті з ЄСВ у разі наявності працівників, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами

Відповідно до частини 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.


Штатна чисельність працівників – це встановлений на перше число звітного періоду роботодавцем склад працівників (персонал), з якими укладено трудовий договір (контракт) відповідно до затвердженого роботодавцем переліку посад (з урахуванням вакантних), в якому зазначено розмір окладу для конкретної посади.

Питання, пов’язані з обліком штатних працівників, регулюються Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Державного комітету статистики від 28.09.2005 року № 286 (далі – Інструкція № 286), дія якого поширюється на всі юридичні особи, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю.

В облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві (пункт  2.1 розділу  2 Інструкції № 286). 

Згідно з підпунктом 2.4.6 пункту 2.4 розділу 2 Інструкції № 286 до облікової кількості включаються штатні працівники, прийняті для заміщення працівників, які тимчасово відсутні (через хворобу, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством або колективним договором, та з інших причин).

В облікову кількість працівників включаються також працівники, які були тимчасово відсутні, зокрема, з таких причин: 

перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами (підпункт 2.5.8 пункту 2.5 розділу 2 Інструкції № 286); 

перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (підпункт 2.5.9 пункту 2.5 розділу 2 Інструкції № 286).

Таким чином, при заповненні реквізиту «Штатна чисельність працівників» таблиці 1 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, враховуються, як працівники, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах (по догляду за дитиною), так і інші особи, працевлаштовані на їх місця.

 

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
бухгалтер
29.11.2016
Чи правильно я зрозуміла, якщо в Штатними розписом затверджено 70 працівників, 4 вакантні посади і 3 жінок перебувають у відпустці по догляду (на їх місцях працюють працівники прийняті на час відпустки основних), то в графі "Штатна чисельність працівників" потрібно вказувати 73?
Вадим
29.11.2016
Наскільки я зрозумів то до кількості фактично працюючих працівників , а не ставок , потрібно додати кількість жінок по догляду.
бухгалтер Вадим
29.11.2016
Чому тоді в першому абзаці пише "(з урахаванням вакантних)"? Чи буде правильно при відсутності вакантних місць і наявнисті 3 декретчиць вказувати в графі "Штатна чисельність працівників" на 3 працівники більше ніж затверджено в штатному розписі. Дякую за відповідь.
Вадим бухгалтер
29.11.2016
Це розяснення черговий брєд від фіскалів, який суперечить здоровому глузду і чинному законодавству. Автор навіть посоромився вказати свою фамілію. Читайте краще Наказ ДКСУ від 28.09.2005 N 286 . Отже рахуєте на 1 число скільки у вас фактично працює людей і до цієї кількості додаєте декретчиків та тих хто по догляду. Ви рахуйте працівників не по штатному розпису, а фактично по головах, працівник на 1,5 ст. і на 0,5 ст. рахуються як 1 штатна одиниця.Також не враховуються зовнішні сумісники.
бухгалтер Вадим
29.11.2016
Дуже дякую :)
Наталія
12.12.2016
Доброго дня! Але якщо звіт відправляти через M E Dok. то програма свариться так як по догляду за дитиною (штатна одиниця не відображена в табл 6 . Вона показується тільки коли йде у відпустку дата початку та дата закінченя відпустки
инна
18.04.2017
А штатна чисельність в звіті статистичному взагалі без сумісників.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі