Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
13161 6
Друкувати
Обране

Затверджено примірний договір щодо подання електронних документів до Фонду соціального страхування

Заява-розрахунок для надання допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з 1 жовтня 2018 року може бути подана страхувальником (роботодавцем) у електронному вигляді. Відповідне положення затверджено постановою правління Фонду від 19.07.2018 р. № 12.З метою створення належних умов експлуатації автоматизованої інформаційної системи приймання електронних документів від страхувальників, наказом виконавчої дирекції ФССУ від 25 вересня 2018 року № 442-од затверджено Примірний договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування.

«З першого жовтня оформлена заява-розрахунок, повідомлення про виплату коштів застрахованим особам і звіти можуть бути передані роботодавцем і прийняті Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. До цього форма електронної подачі була реалізована лише для звітності Ф4-ФСС з ТВП, у той час як заяви-розрахунки страхувальникам здебільшого доводилось подавати особисто або поштою. Це негативно впливало на строки подачі, а, отже, на оперативність виплат працюючим», – зазначає голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко.

Для подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітності по використанню коштів Фонду у електронному вигляді, страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

Створення страхувальником електронних документів здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Робочий орган виконавчої дирекції Фонду забезпечує відправлення страхувальнику трьох видів квитанцій: про одержання електронного документа, що засвідчує факт і час його одержання; про надходження електронного документа, що за результатами перевірки засвідчує факт і час його відправлення; про приймання електронного документа, що засвідчує факт і час приймання (неприймання) електронного документа та внесення його даних у базу.

Спосіб подання документів визначається роботодавцями на добровільних засадах, подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях. Водночас, зберігається можливість подачі заяви-розрахунку безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення за своїм місцезнаходженням чи місцем проживання.

У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника. 

Фонд соцстраху

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(6)
Вера
26.09.2018
Яким спеціалізованом програмним забезпеченням користуватись для відправки цих документів? Чи є безкоштовні?
eMelya Вера
26.09.2018
Тут навіть два запитання про програмне забезпечення: 1) ПО для введення даних згідно форми-заявки; 2) ПО для підпису, відправки та отримання квитанцій. Боюсь, що у ФССУ його немає, або воно є, але сиреньке-сиреньке, краще на цей період не хворіти :)
Тетяна Вера
26.09.2018
M.E.DOK?
Олена
27.09.2018
Запитала в ФСС, що потрібно для подання заявки , який договір та ПЗ, вони тільи стискують плечами, не знають самі...
ната
27.09.2018
А раньше они не знали, что с 01112018 будет ел. заявка , пишут за 2 дня. Что делайте как и раньше бумажка и ножки в фонд.
Тетяна
27.09.2018
Дежавю. Мабуть, буде так само, як при передачі адміністрування ЄСВ від Пенсійного фонду до ДФС. Це зараз вже налагоджено, а тоді: як робить? - шукайте в інтернеті; дайте dbf - у нас немає; прийміть в паперовому вигляді - не положено.. Чи може це мені одній тоді така ситуація випала?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд