Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.02.15
2671 0
Друкувати
Обране

Зміни в ЄСВ - як правильно заповнити звітність?

В Системі електронного документообігу «M.E.Doc IS» приведено рекомендації щодо правильного заповнення звітності з ЄСВ.

Закон України від 28.12.2014 №77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" передбачає ряд суттєвих змін у процедурах нарахування єдиного соціального внеску, зокрема:

  • вже з 01.01.2015 роботодавці за основним місцем роботи нараховувати ЄСВ залежно від розміру нарахованої зарплати: за повністю відпрацьований місяць ЄСВ повинно бути сплачено з суми не менше ніж з мінімальної зарплати;
  • у разі відповідності підприємства роботодавця чотирьом визначеним критеріям (які встановлені п. 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №77) від має право на використання знижувального коефіцієнту до 0,4% до нарахування ЄСВ.

Такі зміни обов’язково повинні знайти своє відображення в бланках звітності з ЄСВ.

Відомо, що Державною фіскальною службою України спільно з Пенсійним фондом України наразі розробляються зміни до бланків звітності з ЄСВ та алгоритмів їх заповнення, однак терміни впровадження оновлених бланків не визначені.

Однак, не зважаючи на відсутність змін до форм звітності, роботодавці повинні використовувати нові алгоритми нарахування ЄСВ у звітності з ЄСВ за лютий 2015 року.

Для можливості заповнення звітності ЄСВ з урахуванням змін законодавства, до моменту зміни бланків звітності, рекомендуємо користувачам програми «M.E.Doc IS» в ручному режимі коригувати показники, що були автоматично розраховані за діючими алгоритмами.

Для цього пропонуємо використовувати наступну методику:

  1. Звичним (стандартним) способом створити та заповнити Таблицю 6 Додатку 4 ЄСВ (базові показники звітності будуть розраховуватись автоматично за «старими» алгоритмами).
  2. Зберегти та закрити звіт.
  3. Вимкнути автоматичне заповнення показників звіту через меню «Правка/Заповнення Таблиці 1 із Таблиці 6» Меню Правка модулю ЄСВ.
  4. Відкрити Таблицю 1 і зменю Правка відкритого документу вимкнути «Автоматичний розрахунок».
  5. Відкоригувати необхідні показники
  6. Ретельно перевірити і перерахувати підсумки.
  7. Після відправки звіту повернути позначки Авторозрахунку та Автозаповнення в початкове положення.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі