Інформація по темі "" | Публікації по тегу
2939 0
Друкувати
Обране

Про документальне оформлення безоплатно отриманих основних засобів

Лист Міністерства фінансів України від 26.02.2020 р. N 35220-01-2/6350

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.02.2020 р. N 35220-01-2/6350

Про документальне оформлення безоплатно отриманих основних засобів

(Витяг)

Міністерство фінансів України розглянуло <...> звернення <...> щодо документального оформлення безоплатно отриманих основних засобів та повідомляє.

Порядок безоплатної передачі об'єктів права державної власності визначений Положенням про порядок передачі об'єктів права державної власності (далі - Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.98 р. N 1482.

Відповідно до пункту 8 Положення передача об'єктів права державної власності здійснюється комісією з питань передачі об'єктів (крім об'єктів, зазначених у підпункті "є" пункту 2 цього Положення).

Згідно з пунктом 10 Положення передача оформляється актом приймання-передачі за формою згідно з додатком до Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об'єктів у державну власність, затвердженого цією постановою.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. N 1202 (далі - Стандарт 121), та розкриваються в Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 11 (далі - Методичні рекомендації).

Відповідно до пункту 7 розділу II Стандарту 121 первісною вартістю основних засобів, отриманих безоплатно від фізичних та юридичних осіб (крім суб'єктів державного сектору), є їх справедлива вартість на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених пунктом 5 цього розділу.

Відповідно до пункту 5 розділу III Методичних рекомендацій основні засоби, отримані безоплатно у вигляді безповоротної допомоги, дарунка, приймаються комісією, створеною наказом керівника суб'єкта державного сектору, до складу якої обов'язково входить працівник бухгалтерської служби.

Комісія складає відповідний документ, в якому зазначаються найменування і вартість отриманих основних засобів, на підставі якого операції з безоплатного отримання відображаються в бухгалтерському обліку.

Типові форми з обліку та списання основних засобів суб'єктами державного сектору та порядок їх складання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.09.2016 р. N 818.

Для оформлення господарських операцій із зарахування об'єктів незавершених капітальних інвестицій до складу основних засобів, які придбані, створені (виготовлені), а також для введення в експлуатацію безоплатно отриманих основних засобів застосовується Акт введення в експлуатацію основних засобів.

Відображення вартості безоплатно отриманих основних засобів (крім внутрішнього переміщення в межах органу, уповноваженого управляти об'єктами державної (комунальної) власності) здійснюється відповідно до пункту 1.11 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 р. N 1219.

<...>

 

Заступник Міністра

П. Ходаковський
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі