Інформація по темі "" | Публікації по тегу
5843 0
Друкувати
Обране

Щодо оплати відпускних у перехідний період

Лист Державної аудиторської служби України від 10.10.2018 р. N 25-14/497 "Щодо оплати відпускних у перехідний період"

ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.10.2018 р. N 25-14/497

Щодо оплати відпускних у перехідний період

Державна аудиторська служба України розглянула звернення <...> про надання роз'яснення щодо оплати відпускних у перехідний період та повідомляє.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні та основні повноваження Держаудитслужби визначають, зокрема, Закон України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" та Бюджетний кодекс України.

Поряд з цим жоден нормативно-правовий акт, який врегульовує питання формування та реалізації державної політики у сфері державного фінансового контролю, не уповноважує Держаудитслужбу на надання роз'яснень щодо оплати відпускних у перехідний період. Водночас по суті питань, викладених у зверненні, висловлюємо свою позицію, що полягає у такому.

Згідно з частиною першою статті 21 Закону України "Про відпустки" заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Також абзацом другим пункту 5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року N 228, визначено, що установи мають право брати бюджетні зобов'язання витрачати бюджетні кошти на цілі та в межах, установлених затвердженими кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету, планами надання кредитів із загального фонду бюджету, планами спеціального фонду.

З огляду на зазначене та на те, що виходу працівника у відпустку передують видання наказу та виплата відпускних, витрати на які передбачаються кошторисом на відповідний рік, слід вважати, що бюджетні зобов'язання мають братися в тому періоді, в якому настає відповідна подія.

 

Голова

Л. Гаврилова
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі