Інформація по темі "" | Публікації по тегу
6245 0
Друкувати
Обране

Щодо списання кредиторської заборгованості

Лист ДКСУ від 06.05.2020 р. N 16-07-07/7917

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.05.2020 р. N 16-07-07/7917

Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) розглянула лист <...> та в межах компетенції повідомляє наступне.

Механізм списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, визначено в розділі IV "Бухгалтерський облік зобов'язань" Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.04.2014 N 372, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2014 за N 426/25203 (далі - Порядок N 372).

Кредиторська заборгованість, строк позовної давності якої минув, за загальним та спеціальним фондами відповідного бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ) списується установами щокварталу.

Комісія, призначена розпорядчим документом керівника установи, проводить інвентаризацію розрахунків з метою визначення кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув (пункт 4.2 розділу IV Порядку N 372).

Головні розпорядники коштів, центральні органи виконавчої влади відображають у бухгалтерському обліку списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, на підставі розпорядчого документа керівника установи.

Розпорядники коштів нижчого рівня передають за відомчою підпорядкованістю затверджений акт установі вищого рівня для прийняття рішення щодо доцільності списання.

Для установ, що мають подвійну підпорядкованість, таке рішення приймається установою вищого рівня, яка затверджує кошторис (пункт 4.3 розділу IV Порядку N 372).

Порядок проведення інвентаризації дебіторської та кредиторської заборгованостей визначено пунктом 7 розділу III "Порядок інвентаризації активів та зобов'язань" Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 N 879, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.10.2014 за N 1365/26142.

Згідно з Положенням про Міністерство фінансів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 N 375, Міністерство фінансів України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює державне регулювання бухгалтерського обліку, визначає єдині методологічні засади бухгалтерського обліку та складення фінансової і бюджетної звітності; аналізує обсяги дебіторської та кредиторської заборгованостей, причини їх виникнення та готує пропозиції щодо їх погашення.

Враховуючи зазначене, за більш детальними роз'ясненнями з питань щодо визначення органу, який повинен прийняти рішення про доцільність списання простроченої кредиторської заборгованості та подальшого відображення зазначених операцій в бухгалтерському обліку, необхідно звертатись до Міністерства фінансів України.

 

Перший заступник Голови

В. Дуда




Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі