Інформація по темі "" | Публікації по тегу
6155 0
Друкувати
Обране

Щодо відображення проведення операцій розпорядниками бюджетних коштів в натуральній формі

Лист ДКСУ від 04.04.2019 р. N 16-06-06/6091

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.04.2019 р. N 16-06-06/6091

Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) розглянула лист <...> та в межах компетенції повідомляє наступне.

Пунктом 15 розділу I "Загальні положення" Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 N 44 (у редакції від 07.02.2017 N 44), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.02.2012 за N 196/20509 (далі - Порядок N 44), визначено, що дані бюджетної звітності розпорядників бюджетних коштів перевіряються органами Казначейства в частині відповідності аналогічним даним, відображеним у бухгалтерському обліку органів Казначейства.

Дані бухгалтерського обліку органів Казначейства за операціями з обслуговування кошторисів (планів використання бюджетних коштів), що формуються в інформаційній системі Казначейства України, вважаються остаточними.

Пунктом 11.17 Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 N 1407, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за N 130/22662 (далі - Порядок N 1407), визначено, що, у разі проведення операцій розпорядниками бюджетних коштів в натуральній формі відповідно до законодавства зазначені операції проводяться в межах планових показників та відображаються в бухгалтерському обліку виконання державного бюджету. Розпорядники бюджетних коштів не пізніше останнього робочого дня місяця складають та подають до органів Казначейства довідку про надходження в натуральній формі згідно з додатком 38 до Порядку N 1407.

Розпорядники бюджетних коштів забезпечують законність та достовірність проведених операцій у натуральній формі згідно із законодавством.

У разі неподання розпорядником бюджетних коштів в органи Казначейства Довідки про надходження у натуральній формі (додаток 38), операція про надходження в натуральній формі, проведена розпорядником бюджетних коштів, не буде відображена на відповідних рахунках бухгалтерського обліку виконання державного бюджету.

Пунктом 2.5 розділу II "Загальні правила ведення бухгалтерського обліку в органах Казначейства" Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності про виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2013 N 885, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.11.2013 за N 1915/24447, визначено, що органи Казначейства до настання терміну подання звітності відображають у бухгалтерському обліку операції після дати звітності (балансу) за плановими показниками, бюджетними фінансовими зобов'язаннями, операції з виконання бюджетів, обліку боргових зобов'язань держави, здійснені поза казначейським обслуговуванням тощо з метою забезпечення включення всіх операцій до місячної та квартальної звітності про виконання державного та місцевих бюджетів за відповідний звітний період.

Механізм відображення у бухгалтерському обліку операцій після дати звітності (балансу) визначено Порядком організації роботи, функцій та завдань структурних підрозділів органів Державної казначейської служби України з питань ведення обліку та складання звітності, затвердженим наказом Державної казначейської служби України від 17.11.2014 N 318 (далі - Порядок N 318).

Органи Казначейства мають право відображати у бухгалтерському обліку операції після дати звітності (балансу), що належать до звітного періоду, але з певних причин не були відображені в бухгалтерському обліку на дату звітності (балансу) (пункт 36 Порядку N 318).

Такі проведення здійснюються після закінчення звітного періоду між датою звітності (балансу) та датою її затвердження (підписання) з метою складання достовірної звітності про виконання бюджетів. У бухгалтерському обліку органів Казначейства операції після дати звітності (балансу) відображаються датою проведення, а у звітності про виконання бюджетів відображаються в попередньому звітному періоді.

Операції після дати звітності (балансу), які здійснюються протягом бюджетного періоду за звітний місяць (квартал), в бухгалтерському обліку відображаються органом Казначейства поточною датою (датою фактичного здійснення проведення, тобто поточним операційним днем) та включаються у звітність про виконання бюджетів - за звітний період (місяць, квартал) (пункт 37 Порядку N 318).

Враховуючи вищенаведене, з метою відображення операції, проведеної розпорядником бюджетних коштів в натуральній формі, розпорядник бюджетних коштів повинен подати до органу Казначейства за місцем обслуговування довідку про надходження в натуральній формі згідно з додатком 38 до Порядку N 1407.

Зазначені операції відображаються у Звіті про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма N 4-2д, N 4-2м) (додаток 3) (пункт 2 розділу III "Порядок заповнення форм бюджетної звітності" Порядку N 44).

 Перший заступник Голови        В. Дуда




Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі