Інформація по темі "" | Публікації по тегу
3572 0
Друкувати
Обране

Щодо відображення в обліку земельної ділянки

Державна аудиторська служба України лист від 08.11.2018 р. N 25-14/554

ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.11.2018 р. N 25-14/554

Щодо відображення в обліку земельної ділянки

(Витяг)

Державна аудиторська служба України в межах компетенції розглянула звернення <...>, надіслане листом <...>, та повідомляє.

Щодо відображення в обліку земельної ділянки

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.

Згідно із абзацами одинадцятим, п'ятим та третім частини першої статті 1 Закону:

первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію;

господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства;

активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигід у майбутньому.

За припасами абзацу восьмого частини другої статті 13 Закону України "Про оцінку земель" для відображення вартості земельних ділянок та права користування земельними ділянками у бухгалтерському обліку проводиться їх експертна грошова оцінка.

При цьому експертна грошова оцінка земельних ділянок - це результат визначення вартості земельної ділянки та пов'язаних з нею прав оцінювачем (експертом з питань оцінки земельної ділянки) із застосуванням сукупності підходів, методів та оціночних процедур, що забезпечують збір та аналіз даних, проведення розрахунків і оформлення результатів у вигляді звіту (абзац сьомий частини першої статті 1 Закону України "Про оцінку земель").

Отже, звіт про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки є первинним документом, на підставі якого підприємства, установи та організації відображають у бухгалтерському обліку вартість земельної ділянки як активу.

У разі, якщо після відображення в бухгалтерському обліку підприємства вартості земельної ділянки згідно із зазначеним звітом не відбувалося дій або подій, які викликали зміни в структурі активів та зобов'язань підприємства, немає підстав вважати завищенням або заниженням вартості земельної ділянки, зокрема через закінчення терміну дії звіту про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки.

<...>

 Голова            ЛГаврилова
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі