Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11628 0
Друкувати
Обране

Щодо використання коштів бюджету розвитку органами місцевого самоврядування

Лист МФУ від 07.02.2018 р. N 05235-15-2/3282

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.02.2018 р. N 05235-15-2/3282

Щодо використання коштів бюджету розвитку органами місцевого самоврядування

Міністерство фінансів України розглянуло <...> звернення <...> до листа <...> щодо використання коштів бюджету розвитку органами місцевого самоврядування та повідомляє.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку та розкриття у фінансовій звітності суб'єктів державного сектору, зокрема, розпорядників коштів місцевих бюджетів, інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. N 1202 (далі - НП(С)БОДС 121), та розкриті у Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 11 (далі - Методичні рекомендації).

Згідно з пунктом 5 розділу II НП(С)БОДС 121 первісна вартість об'єкта основних засобів у разі придбання за плату складається з таких витрат: суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків); реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються у зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів; суми ввізного мита; суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються суб'єктові державного сектору); витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів; витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів; інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

Пунктом 3 розділу III Методичних рекомендацій зазначено, що первісна вартість об'єкта основних засобів може формуватися як за рахунок капітальних витрат, так і за рахунок поточних витрат (витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів тощо) згідно з економічною класифікацією видатків бюджету.

Відображення в бухгалтерському обліку операцій з придбання, створення (будівництва), основних засобів здійснюється відповідно до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 29.12.2015 р. N 1219.

Комп'ютерна техніка за вартісними характеристиками та терміном використання (експлуатації") відноситься до основних засобів. Таким чином, її придбання відображається за кодом КЕКВ 3110"Придбання обладнання і предметів довгострокового користування" категорії видатків 3000 "Капітальні видатки" відповідно до наказу Мінфіну від 12.03.2012 р. N 333. Отже, придбання комп'ютерної техніки відноситься до капітальних видатків, які формують в цілому видатки розвитку.

Відповідно до п. 2 частини 2 ст. 71 Бюджетного кодексу України (далі - БКУ) до витрат бюджету розвитку належать капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам (крім капітальних видатків, що здійснюються за рахунок визначених пунктами 2 - 13 частини першої статті 691 цього Кодексу надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів). При плануванні для бюджетних установ капітальних видатків, пов'язаних із утриманням бюджетних установ (капітальний ремонт приміщень, придбання обладнання і предметів довгострокового користування), вони повинні передбачатися в кошторисах за спеціальним фондом. Фінансування таких видатків здійснюється за рахунок надходжень бюджету розвитку, визначених частиною першою статті 71 БКУ.

Відповідно до п. 10 частини першої ст. 71 БКУ надходження бюджету розвитку можуть складати кошти, які передаються з іншої частини місцевого бюджету за рішенням відповідної місцевої ради. За наявності вільних коштів загального фонду вони передаються до спеціального фонду (бюджету розвитку) та відображаються у розділі "Фінансування бюджету". Затверджуються бюджетні асигнування на придбання основних засобів за рахунок цих коштів.

Місцева рада спрямовує кошти бюджету розвитку на капітальні видатки на підставі свого рішення про бюджет та в рамках затвердженої програми розвитку, пов'язаної з утриманням бюджетних установ.

Оскільки бюджет розвитку є складовою частиною спеціального фонду місцевих бюджетів, видатки для придання комп'ютерної техніки для апарату сільської ради слід планувати та фінансувати за спеціальним фондом.

Видатки для придання комп'ютерної техніки для апарату сільської ради слід планувати та фінансувати:

  • за ТПКВКМБ/ТКВКБМС 0150 "Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад" (наказ Міністерства фінансів України від 20.09.2017 р. N 793);
  • за КЕКВ 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування" (наказ Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. N 333).

 Міністр                   О. Данилюк
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі