Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28636 0
Друкувати
Обране

Відображення в обліку благодійних внесків, грантів та дарунків

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 13.05.2013 р. N 17-08/965-10705

Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) розглянула лист <...> та в межах компетенції повідомляє наступне.

Загальні засади благодійної діяльності в Україні, забезпечення правового регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, сприятливих умов для утворення і діяльності благодійних організацій, утвердження гуманізму і милосердя визначає Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

Статтею 13 Бюджетного кодексу України визначено, що благодійні внески, гранти та дарунки відносяться до першої підгрупи другої групи власних надходжень бюджетних установ.

Пунктом 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228, визначено, що зміни до спеціального фонду кошторису вносяться у разі, коли загальний обсяг фактичних надходжень до цього фонду разом з обсягом залишків бюджетних коштів на його рахунках на початок року буде більший, ніж відповідні надходження, враховані у кошторисі на відповідний рік.

Пунктом 11.16 Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 N 1407, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за N 130/22662, визначено, що, у разі проведення операцій розпорядниками бюджетних коштів в натуральній формі відповідно до законодавства зазначені операції проводяться в межах планових показників та відображаються в бухгалтерському обліку виконання державного бюджету. Розпорядники бюджетних коштів не пізніше останнього робочого дня місяця складають та подають до органів Казначейства довідку про надходження у натуральній формі.

Відображення в обліку зазначених операцій здійснюється відповідно до Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 N 61, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.08.2000 за N 497/4718 (із змінами).

У бухгалтерському обліку розпорядників бюджетних коштів проводяться такі записи:

- надходження бюджетної установи у натуральній формі відображаються за дебетом субрахунку 324 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень" та кредитом субрахунку 712 "Доходи за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ";

- касові видатки за надходженнями у натуральній формі відображаються за дебетом субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" та кредитом субрахунку 324 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень".

При оприбуткуванні необоротних активів робиться бухгалтерський запис за дебетом субрахунків 101 - 122 та кредитом субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" і одночасно здійснюється запис за дебетом субрахунку 812 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень" та кредитом субрахунку 401 "Фонд в необоротних активах за їх видами".

Вимоги щодо порядку складання фінансової та бюджетної звітності визначено Порядком складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 N 44, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.02.2012 за N 196/20509 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 3.5.2 Порядку бюджетні установи, що отримують благодійні внески, гранти та дарунки, кошти від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщення на них інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб; кошти, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право для виконання цільових заходів складають "Звіт про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень" (форма N 4-2д, N 4-2м).

У разі отримання товарно-матеріальних цінностей від інших бюджетних установ, що належать до сфери управління одного і того ж органу, уповноваженого управляти державним майном, у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності такі операції відображаються як розрахунки з внутрівідомчої передачі майна.

 

Перший заступник Голови
О. Даневич




Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×