Інформація по темі "" | Публікації по тегу
2444 0
Друкувати
Обране

Щодо індексації стипендій

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЛИСТ від 24.04.2014 р. N 55/10/136-14


Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув запит газети "Бюджетна бухгалтерія" щодо індексації стипендій і повідомляє.

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами) (далі - Порядок), визначено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів, зокрема стипендій.

Пунктом 10 зазначеного Порядку передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено. У разі коли особа не отримувала стипендію або втратила право на її призначення, а в подальшому стипендія їй була знову або вперше призначена (за результатами наступного семестрового контролю, у зв'язку з переведенням на навчання за державним замовленням, появою підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо), обчислення індексу споживчих цін здійснюється з місяця призначення стипендії.

Враховуючи зазначене, базовим місяцем при проведенні індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення розміру стипендії.

Значення індексу споживчих цін у базовому місяці приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється з наступного за базовим місяця.

У разі коли студента зараховано до навчального закладу і йому призначена стипендія, обчислення індексу споживчих цін для індексації його стипендії здійснюється з місяця призначення стипендії.

Виходячи з викладеного, у випадку якщо студент був зарахований на 1 курс до ВНЗ з вересня 2013 року і йому призначена стипендія з вересня 2013 року, то для проведення індексації індекс споживчих цін має розраховуватись з вересня 2013 року.

Якщо студент не втратив права на отримання стипендії, то у лютому 2014 року розмір його стипендії мав індексуватись на величину приросту індексу споживчих цін 1,1 %. Цей індекс також зберігається для індексації стипендії у березні та квітні 2014 року.

В іншому випадку, коли студент, зарахований на навчання у вересні 2013 року, отримував стипендію у I семестрі, а в II семестрі став отримувати підвищену стипендію за успішність, при проведенні індексації його стипендії індекс споживчих цін також розраховується з вересня 2013 року. Право на індексацію стипендії також відбувається у лютому 2014 року на 1,1 %.

 Заступник директора Департаменту
стратегічного планування -
начальник відділу                                                             Н. Підлужна
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд