Інформація по темі "" | Публікації по тегу
1074 0
Друкувати
Обране

Про обґрунтованість видачі (продовження) листків непрацездатності на термін більше 120 календарних днів

Лист ПФУ від 29.05.2024 р. N 2800-030401-8/32727

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, СТРАХОВИХ ВИПЛАТ, СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ

ЛИСТ

від 29.05.2024 р. N 2800-030401-8/32727

(Витяг)

Розглянувши [...] інформаційний запит [...] щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, Пенсійний фонд України повідомляє.

<...>

Згідно із частиною першою статті 23 Закону України від 23.09.99 N 1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 1105) підставою для призначення застрахованій особі страхової виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності.

Відповідно до частини другої статті 15 Закону N 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачується Пенсійним фондом України застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Відповідно до пункту другого розділу 2 Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності, затвердженого наказом МОЗ України від 09.04.2008 N 189 (далі - Порядок N 189), у разі наявності в пацієнта стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності, що засвідчена медичними висновками, не пізніше ніж через 120 днів (а у випадках, коли випадок тимчасової непрацездатності переривався, то не пізніше, ніж через 156 днів) із дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності, лікуючий лікар суб'єкта господарювання ініціює питання перед лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров'я (далі - ЛКК) щодо направлення хворого на МСЕК шляхом заповнення форми первинної облікової документації N 088/0 "Направлення на медико-соціально-експертну комісію" відповідно до вимог Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації N 088/о "Направлення на медико-соціально-експертну комісію", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.02.2012 N 110, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.04.2012 за N 695/21008.

Нормою пункту третього розділу 3 Порядку N 189 визначено, що одними з основних завдань ЛКК є здійснення направлення хворих на огляд та обстеження до МСЕК для встановлення інвалідності та надання до МСЕК документів хворого, направленого на огляд та обстеження.

Отже, не пізніше ніж через 120 днів із дня настання безперервної тимчасової непрацездатності у зв'язку з одним і тим самим захворюванням лікуючий лікар ініціює питання перед ЛКК щодо направлення хворого на МСЕК.

Враховуючи, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності, радимо роботодавцю звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем обліку як страхувальника з проханням провести перевірку обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності на термін більше 120 календарних днів.

Начальник управління страхових
виплат та соціальних послуг                                            Світлана ЗАРУБІНА

 
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×