Інформація по темі "" | Публікації по тегу
870 0
Друкувати
Обране

Щодо формування листків непрацездатності для працівників, які мають декілька місць роботи

Лист ПФУ від 24.06.2022 р. N 2800-050101-8/25642

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОГО РОЗВИТКУ, ЦИФРОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ І ЦИФРОВІЗАЦІЇ

ЛИСТ

від 24.06.2022 р. N 2800-050101-8/25642

Розглянувши лист щодо формування листків непрацездатності для працівників, які мають декілька місць роботи, Пенсійний фонд України повідомляє.

Порядок видачі електронних листків непрацездатності регулюється:

постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 N 328 "Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього" (далі - Постанова N 328);

наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01.06.2021 N 1066 "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.06.2021 за N 728/36350 (далі - наказ N 1066);

наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17.06.2021 N 1234 "Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності" (далі - порядок N 1234), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.07.2021 за N 890/36512.

1) 01.10.2021 набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України від 28.09.2021 N 2086 "Про затвердження Змін до деяких нормативно правових актів Міністерства охорони здоров'я України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.09.2021 за N 1277/36899, яким доповнено наказ N 1234, а саме: визначено, що сформований листок непрацездатності надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Питання відображення даних електронного листка непрацездатності в кабінеті страхувальника / застрахованої особи за сумісництвом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України вирішено для випадків тимчасової непрацездатності, які виникли, починаючи з 01.10.2021.

2) Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до ч. 4 ст. 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Також повідомляємо, що роз'яснення щодо ведення та виплат по листкам непрацездатності належить до компетенції Фонду соціального страхування України.

3) Відповідно до пункту 2 розділу II Порядку N 1234, листок непрацездатності формується в Реєстрі на підставі медичного висновку (медичних висновків) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Під час формування листка непрацездатності враховується інформація про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Сформований листок непрацездатності надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

4) Наказом N 1066 передбачено, що у разі виникнення технічних проблем (помилок) щодо передачі даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, які призводять до неможливості формування електронного листка непрацездатності в Електронному реєстрі більше ніж протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність, згідно підпункту 4 пункту 8 наказу N 1066 Міністерства охорони здоров'я України необхідно звернутися до лікуючого лікаря для усунення таких проблем.

У бланку листка непрацездатності, який видається як продовження електронного листка непрацездатності, зазначається номер листка непрацездатності, який продовжується.

5) Відповідно до розділу II пункту 3 Порядку видачі формування листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, формуються листки непрацездатності в порядку черговості створення медичних висновків, кожен наступний із яких створюється як продовження першого та складають один страховий випадок.

Під час обробки медичного висновку, що розпочинає випадок непрацездатності, відбувається визначення страхувальника. Відповідно, в кабінеті страхувальника не може з'явитися електронний листок непрацездатності, який є продовженням без первинного електронного листка непрацездатності.

 

В. о. директора Департаменту

Валентина БОРШОВСЬКА
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі