Інформація по темі "" | Публікації по тегу
2778 0
Друкувати
Обране

Про оплату та розрахунок Чорнобильської відпустки

Лист Мінсоцполітики від 16.07.2012 р. N 3480/1/1-12

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ 

від 16.07.2012 р. N 3480/1/1-12 

 

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист та повідомляє.

Згідно з пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до категорій 1 та 2, державою гарантовані компенсації та пільги, зокрема, щодо отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік.

Статтею 5 Закону України «Про відпустки» визначено, що тривалість  відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Отже, всі законодавчі акти, якими передбачено надання відпусток у робочих днях, мають бути приведені у відповідність до вимог основного Закону «Про відпустки».         

Відповідно до зазначеного, а також враховуючи те, що до введення в дію Закону України «Про відпустки» відпустки надавались за графіком шестиденного робочого тижня і вихідний день у суботу включався в тривалість відпустки, додаткова відпустка, встановлена статтями 20 та 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в розрахунку на календарні дні становить  16 календарних днів.

Крім того, п.п. 9 пункту 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936, передбачена оплата додаткової відпустки громадянам, яка надається відповідно до п. 22 ст.20 та п.1 ст.21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», тривалістю  16 календарних днів.

Отже, оскільки додаткова відпустка особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до 1 та 2 категорії, надається в календарних днях, то і обчислення середньої заробітної плати проводиться згідно з абзацом 1 та 2 пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки

Якщо працівником відпрацьовано менше року на підприємстві, в установі, організації, то середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований період з 1 числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

Нарахування виплат за час зазначеної відпустки провадиться згідно з пунктом 7 Порядку шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки. 

 Директор Департаменту                                                             О.Товстенко
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі