Інформація по темі "" | Публікації по тегу
326 0
Друкувати
Обране

Щодо можливості отримання працівником, що працює за професією (посадою) сторожа додаткових надбавок доплат при суміщенні посади опалювача

Лист Держпраці від 22.11.2023 р. N 2002/2/2.5-ЗВ-23а

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 22.11.2023 р. N 2002/2/2.5-ЗВ-23а

(Витяг)

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці (далі - департамент) в межах повноважень розглянув [...] запит про надання публічної інформації [...] щодо надання роз'яснення про здійснення доплат за результатами атестації робочих місць за умовами праці та повідомляє.

<;...>

Щодо можливості отримання працівником, що працює за професією (посадою) сторожа додаткових надбавок доплат при суміщенні посади опалювача.

Згідно з частиною першою статті 7 Закону України "Про охорону праці" (далі - Закон) працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

Частиною третьою статті 7 Закону роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством.

Відповідно до статті 105 Кодексу законів про працю України працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника (далі - КЗпП України).

Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.

Результати атестації роботодавець може використовувати для встановлення пільг і компенсацій за рахунок підприємства та передбачати такі доплати у колективному договорі (угоді, трудовому договорі) для працівників, які мають право на відповідні пільги та компенсації.

Водночас, у колективному договорі (угоді, трудовому договорі) має передбачатись можливість здійснення доплат сторожу (за роботу в шкідливих умовах) при виконанні роботи тимчасово відсутнього працівника (без звільнення від своєї основної роботи).

В іншому випадку, працівнику який виконує додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи провадиться лише доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника відповідно до статті 105 КЗпП України.

Звертаємо увагу, відповідно до статті 17 Закону та Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 N 246, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за N 846/14113, роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Відповідно до частини першої та другої статті 18 Закону працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Додатково повідомляємо, що листи департаменту не є нормативно-правовими актами, мають лише інформаційний характер та не встановлюють правових норм.

 

 Директор                                  Володимир ГОНЧАРУК
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі