Інформація по темі "" | Публікації по тегу
578 0
Друкувати
Обране

Щодо надання роз'яснень стосовно обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки

Лист Мінекономіки від 13.02.2024 р. N 4707-05/10901-09

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.02.2024 р. N 4707-05/10901-09

Міністерство економіки України розглянуло [...] звернення [...] стосовно надання роз'яснень щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки та в межах компетенції повідомляє.

Обчислення середньої заробітної плати працівникам проводиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100 (зі змінами) (далі - Порядок).

Абзацом першим пункту 2 Порядку встановлено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки.

Водночас згідно з абзацом другим пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31 грудня 2023 р., проводиться виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році.

Відповідно до абзацу сьомого пункту 2 Порядку час, протягом якого працівник згідно із законодавством не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

Якщо у працівника відсутній розрахунковий період, то середня заробітна плата обчислюється відповідно до абзаців третього - п'ятого пункту 4 Порядку (абзац восьмий пункту 2 Порядку).

Абзацом третім пункту 4 Порядку встановлено, що якщо в розрахунковому періоді у працівника не було заробітної плати, розрахунки проводяться з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

При цьому якщо розмір посадового окладу є меншим від передбаченого законодавством розміру мінімальної заробітної плати, середня заробітна плата розраховується з установленого розміру мінімальної заробітної плати на час розрахунку (абзац четвертий пункту 4 Порядку).

З урахуванням зазначеного та змісту звернення у разі звільнення у 2024 році працівника, у якого відсутній розрахунковий період, розрахунок середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки має здійснюватися в розрахунковому періоді з 01.01.2023 по 31.12.2023 за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31.12.2023, а за невикористані відпустки, на які працівник набув право після 31.12.2023, в розрахунковому періоді, визначеному відповідно до абзацу першого пункту 2 Порядку, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законодавством на час розрахунку, зокрема, на дату звільнення.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

[...]

З повагою

 

Заступник Міністра
економіки України

Тетяна БЕРЕЖНА
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі