Інформація по темі "" | Публікації по тегу
4747 0
Друкувати
Обране

Щодо надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам

Лист Мінсоцполітики від 14.05.2019 р. № 711/0/206-19

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.05.2019 р. № 711/0/206-19

Директорат норм та стандартів гідної праці розглянув <…> лист стосовно деяких питань оплати праці та в межах компетенції повідомляє.

Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форм власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (далі — щорічна грошова винагорода) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. № 898 (далі — Порядок № 898).

Порядок № 898 поширюється на педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти, позашкільної, професійно-технічної, вищої та післядипломної освіти чи методичних установ, крім тих, які працюють у закладі освіти чи методичній установі за сумісництвом (пункт 1 Порядку № 898).

Перелік посад педагогічних працівників визначено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Порядком № 898 не передбачено поширення його дії на інших працівників закладу освіти чи методичної установи.

Педагогічна робота керівних працівників закладів освіти без зайняття штатної посади в тому самому закладі освіти, тій самій установі в основний робочий час або за його межами, згідно з пунктом 8 додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі — Положення № 43), не є сумісництвом.

У такому разі трудовий договір про виконання зазначеної роботи не укладається. Оплата за години викладацької роботи проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) в порядку, передбаченому відповідною для викладачів тарифікацією.

Граничний обсяг викладацької роботи чи занять з гуртками визначено пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102.(ср. 031233400)

Педагогічна робота, виконана в тому самому або іншому закладі, іншій установі з погодинною оплатою праці в обсязі не більше ніж 240 годин на рік, також не є сумісництвом відповідно до пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення № 43.

Згідно з пунктом 2 Порядку № 898 щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні за відсутності порушень виконавчої і трудової дисципліни. Вона надається в межах загальних коштів, передбачених кошторисом закладу освіти чи методичної установи на оплату праці.

Водночас щорічна грошова винагорода надається відповідно до положення, яке затверджується керівником закладу освіти чи методичної установи за погодженням із профспілковим комітетом і може містити додаткові критерії, крім визначених у пункті 2 Порядку № 898, з урахуванням специфіки закладу освіти чи методичної установи.

При цьому розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень (пункт 5 Порядку № 898).

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами. За своєю природою вони мають інформаційний, роз’яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

Генеральний директор Директорату Ю. Кузовой

 
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×