Інформація по темі "" | Публікації по тегу
872 0
Друкувати
Обране

Щодо надбавки за вислугу років на державній службі

Лист НАДС від 19.01.2024 р. N 926/92-24

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 19.01.2024 р. N 926/92-24

(Витяг)

Національне агентство України з питань державної служби в межах повноважень розглянуло Ваше звернення [...] та повідомляє.

Пунктами 10, 12 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" (далі - Закон) установлено, що у 2024 році оплата праці державних службовців здійснюється на основі класифікації посад, крім державних органів, зазначених у пунктах 20 - 22 цього розділу.

Пунктом 12 Прикінцевих положень Закону встановлено, що у 2024 році заробітна плата державного службовця державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, складається з посадового окладу, надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, місячної або квартальної премії, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою, грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших доплат, передбачених законами України.

Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 2 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу.

Норми Закону України "Про державну службу" щодо умов та порядку оплати праці державних службовців застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно з пунктом 13 Прикінцевих положень Закону умови оплати праці державних службовців, передбачені цим Законом, не застосовуються для державних службовців у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби. Оплата праці таких державних службовців здійснюється відповідно до умов, встановлених на 2023 рік, при цьому стимулюючі виплати можуть бути нараховані в граничному розмірі до 50 відсотків посадового окладу на місяць.

Отже, у 2024 році оплата праці державних службовців державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 року N 1409 "Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році" з урахуванням пункту 12 Прикінцевих положень Закону.

Державним службовцям державних органів, які провели класифікацію посад державної служби, надбавка за вислугу років у 2024 році встановлюється на рівні 2 відсотків від посадового окладу за кожний рік стажу державної служби та не може перевищувати 30 відсотків посадового окладу.

Також НАДС надано роз'яснення від 10 січня 2024 року N 175-р/з "Щодо умов оплати праці державних службовців державних органів, які провели класифікацію посад державної служби" та N 176-р/з "Щодо умов оплати праці державних службовців державних органів, які не провели класифікацію посад державної служби", що розміщені на офіційному вебсайті НАДС за посиланням:

https://nads.gov.ua/npas/shchodo-umov-oplaty-pratsi-derzhavnykh-sluzhbovtsiv-derzhavnykh-orhaniv-iaki-ne-provely-klasyfikatsiiu-posad-derzhavnoi- sluzhby та https://nads.gov.ua/npas/shchodo-umov-oplaty-pratsi-derzhavnykh-sluzhbovtsiv-derzhavnykh-orhaniv-iaki-provely-klasyfikatsiiu-posad-derzhavnoi- sluzhby.

<..>

Окремо повідомляємо, що роз'яснення міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний характер і не встановлюють правових норм.

 

Голова

Наталія АЛЮШИНА
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі