Інформація по темі "" | Публікації по тегу
3099 0
Друкувати
Обране

Щодо нарахування зарплати працівникам централізованої бухгалтерії

Лист Міністерства фінансів України від 13.08.2020 р. N 05130-02-2/25067

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.08.2020 р. N 05130-02-2/25067

Щодо нарахування зарплати працівникам централізованої бухгалтерії

Міністерство фінансів України розглянуло <...> звернення <...> щодо нарахування та виплати заробітної плати працівникам централізованої бухгалтерії за рахунок коштів місцевого бюджету, при якому створено централізовану бухгалтерію, та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до Закону України "Про оплату праці" умови та розміри оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Умови оплати праці працівників централізованих бухгалтерій, створених при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (зі змінами) (далі - постанова N 1298).

Відповідно до пункту 4 постанови N 1298 керівникам місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, при яких створено централізовані бухгалтерії, надано право в межах фонду заробітної плати установлювати працівникам конкретні розміри посадових окладів відповідно до затверджених схем тарифних розрядів посад (професій) і тарифних коефіцієнтів.

Конкретний розмір тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі - ЄТС) і, відповідно, розмір посадового окладу працівника визначаються за тією посадою, яку він обіймає згідно зі штатним розписом.

На виконання пункту 6 постанови N 1298 міністерствами та іншими центральними органам виконавчої влади було розроблено і затверджено конкретні умови оплати праці та розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників підвідомчих бюджетних установ, закладів та організацій відповідно до ЄТС з урахуванням складності, відповідальності та специфіки їх роботи.

Також слід зазначити, що відповідно до статті 13 Бюджетного кодексу України надходження бюджетних установ від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (підгрупи 1 першої групи), спрямовуються на покриття витрат, пов'язаних з організацією та наданням послуг, що надаються цими бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.

Ураховуючи вищевикладене, нарахування та виплата заробітної плати працівникам централізованої бухгалтерії здійснюються виключно за рахунок коштів місцевого бюджету, при якому створено централізовану бухгалтерію, тоді як кошти від плати за послуги, що надаються бюджетними установами, спрямовуються виключно на покриття витрат, пов'язаних з організацією та наданням послуг таких бюджетних установ.

<...>

 Перший заступник Міністра       Д. Улютін
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі