Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21 0
Друкувати
Обране

Щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористану відпустку

Лист Мінсоцполітики від 13.02.2019 р. N 124/0/206-19

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.02.2019 р. N 124/0/206-19

Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства розглянуто лист щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористану відпустку та в межах компетенції повідомляється.

Відповідно до статті 56 Кодексу законів про праці України (далі - КЗпП) за угодою між працівником і власником може встановлюватися як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Тобто, робота на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня не тягне за собою скорочення тривалості їх щорічної відпустки.

Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористану відпустку провадиться згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100 (далі - Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю звільнення.

Якщо працівниками відпрацьовано менше 12 календарних місяців, то обчислення середньої заробітної плати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто, з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

У разі відсутності у працівника розрахункового періоду (з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація) розрахунки проводяться з урахуванням частини третьої пункту 4 Порядку, а саме виходячи з установлених йому в трудовому договорі посадового окладу.

У випадку коли працівник за власним бажанням працює в режимі неповного робочого тижня або неповного робочого дня, обчислення середньої заробітної плати провадиться на загальних засадах відповідно до пункту 7 Порядку.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Генеральний директор Директорату 
норм та стандартів гідної праці                                          Ю. Кузовой
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі