Інформація по темі "" | Публікації по тегу
1549 0
Друкувати
Обране

Щодо оплати праці державних службовців державних органів, що провели класифікацію посад державної служби

Лист НАДС від 01.03.2024 р. N 3162/92-24

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 01.03.2024 р. N 3162/92-24

Міністерство економіки України

Національне агентство України з питань державної служби розглянуло лист міністерства економіки країни 01 лютого 2024 року N 3321-04/8404-03 та повідомляє.

Згідно з підпунктом 81 пункту 4 Положення про Національне агентство України з питань державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 500, НАДС відповідно до покладених на нього завдань здійснює розгляд звернень, запитів на інформацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, що стосуються застосування Законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування" та інших нормативно-правових актів у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, надає на них узагальнені відповіді, крім тих, вимоги до порядку розгляду та надання відповіді на які визначено законом.

Отже, НАДС надає узагальнені роз'яснення з найбільш запитуваних питань від державних органів та органів місцевого самоврядування, узагальнює актуальні та однотипні питання щодо проходження державної служби або служби в органах місцевого самоврядування, на які готуються узагальнені роз'яснення для оприлюднення на офіційному вебсайті.

Пунктом 10 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" (далі - Закон N 3460) установлено, що у 2024 році оплата праці державних службовців здійснюється на основі класифікації посад, крім державних органів, зазначених у пунктах 20 - 22 цього розділу.

Абзацом першим пункту 12 Прикінцевих положень Закону N 3460 установлено, що у 2024 році заробітна плата державного службовця державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, складається з посадового окладу, надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, місячної або квартальної премії, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою, грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших доплат, передбачених законами України.

Пунктом 17 Прикінцевих положень Закону N 3460 встановлено, що у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, визначені спеціальними законами підвищувальні коефіцієнти та кратні розміри посадових окладів державних службовців у 2024 році не застосовуються.

Пунктом 1 частини першої статті 11 Закону України "Про публічні закупівлі" визначено, що відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.

Також пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 року N 811 "Деякі питання оплати праці працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій" передбачено головам місцевих державних адміністрацій забезпечити спрямування відповідних видатків структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій на виплату надбавки за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу працівникам зазначених підрозділів, які виконують функції з надання різних видів соціальної допомоги.

Звертаємо увагу, що абзац восьмий пункту 14 Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" застосувався до 31 грудня 2023 року виходячи з пункту 10 Прикінцевих положень Закону N 3460.

Таким чином, Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року N 15, відповідно до абзацу другого пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 року N 1409 "Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році" не застосовуються до державних службовців державних органів, що провели класифікацію посад державної служби.

Враховуючи зазначене, механізм здійснення таких виплат державним службовцям, передбачених згаданими нормативно-правовими актами, відсутній.

Водночас пунктом 3.3 Примірного положення про уповноважену особу, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 08 червня 2021 року N 40, оплата праці (доплата) уповноваженої особи здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів. Розмір заробітної плати (доплати) уповноваженої особи визначається у трудовому договорі (контракті) відповідно до вимог законодавства.

Таким чином, на думку НАДС, у 2024 році державному службовцю державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, доплата, передбачена пунктом 1 частини першої статті 11 Закону N 922-VIII, може бути встановлена в розмірі, визначеному відповідним керівником (керівником державного органу / керівником державної служби), якщо така доплата передбачена колективним договором, а також виключно в межах економії фонду оплати праці.

Також звертаємо увагу, що доплата державним службовцям, визначена постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року N 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів", установлюється в порядку, визначеному зазначеною постановою.

Також в подальшому рекомендуємо користуватися підрубрикою "Роз'яснення" рубрики "Службовцям", розміщеною на офіційному вебсайті НАДС: www.nads.gov.ua.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

 

Голова

Наталія АЛЮШИНА
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×