Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11561 0
Друкувати
Обране

Щодо оплати праці голови ради та його заступників (про рішення щодо преміювання голови та заступника)

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЛИСТ від 30.01.2015 р. N 85/13/84-15

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист про надання роз'яснення щодо оплати праці голови ради, його заступників до затвердження відповідного рішення ради і в межах компетенції повідомляє.

Згідно із статтею 1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", а посадові оклади - згідно з додатками 48 - 54 і 57 до цієї постанови.

Посадові оклади посадових осіб місцевого самоврядування установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Надбавка за ранг установлюється відповідно до рангу, присвоєного посадовій особі місцевого самоврядування. Надбавка за стаж служби в органах місцевого самоврядування виплачується залежно від стажу такої служби або державної служби.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 працівникам зазначених органів передбачено виплату надбавки за почесне звання "заслужений", за знання та використання в роботі іноземної мови та доплати за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності.

Отже, зазначені вище складові заробітної плати відносяться до тих, які підлягають обов'язковій виплаті.

Водночас керівникам відповідних органів надано право установлювати працівникам надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років та преміювати працівників в межах установленого фонду оплати праці.

Зазначені виплати здійснюються диференційовано у межах фонду оплати праці, за наявності коштів, після здійснення обов'язкових виплат.

Відповідно до пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 преміювання голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюєтьсяу порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці.Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Нормами законодавства не встановлено періодичність прийняття рішення районної ради (щомісяця або при затвердженні бюджету на рік) щодо розмірів преміювання голови та його заступника, тому це доцільно визначати в такому локальному нормативно-правовому документі органу місцевого самоврядування, як регламент районної ради.

З урахуванням зазначеного, на нашу думку, до прийняття рішення відповідною радою щодо стимулюючих виплат виплата заробітної плати голові ради та заступникам голови здійснюється за обов'язковими складовими заробітної плати.У разі відсутності рішення відповідної ради про преміювання, виплату надбавок за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи голові районної ради, його заступникам преміювання та виплата надбавок не здійснюється.

 Директор Департаменту                         О. Товстенко
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі