Інформація по темі "" | Публікації по тегу
1489 0
Друкувати
Обране

Щодо порядку застосування положень чинного законодавства України в частині нарахування стипендії аспірантам

Лист Мінсоцполітики від 23.05.2019 р. N 1/13-314

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.05.2019 р. N 1/13-314

Щодо порядку застосування положень чинного законодавства України в частині нарахування стипендії аспірантам

На <..> звернення <...> щодо порядку застосування положень чинного законодавства України в частині нарахування стипендії аспірантам повідомляємо.

Відповідно до Закону України "Про вищу освіту" та Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року N 261, регламентується діяльність у галузі підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів, починаючи з 2016 року.

З метою створення сприятливих умов для здобуття молоддю вищої освіти та заохочення найбільш обдарованих студентів та аспірантів Уряд України стимулює обдаровану молодь до досягнення успіхів у навчанні та науковій роботі.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1994 року N 744 затверджена академічна стипендія Президента України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам. Розмір стипендії - ставка викладача-стажиста, збільшена на 25 %;

постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 року N 980 заснована стипендія Кабінету Міністрів України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам. Розмір стипендії - ставка викладача-стажиста, збільшена на 15 %;

постановою Кабінету Міністрів від 22 лютого 2006 року N 209 заснована академічна стипендія імені М. С. Грушевського для студентів та аспірантів закладів вищої освіти. Розмір стипендії - ставка викладача-стажиста, збільшена на 15 %.

Виплата зазначених стипендій здійснюється в межах стипендіального фонду закладів вищої освіти.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 року N 882 "Питання стипендіального забезпечення" регулюється порядок призначення і виплати стипендій, у тому числі для аспірантів, які навчаються за денною формою навчання та отримують академічні та ординарні (звичайні) стипендії (Постанова).

Підпунктом 5 пункту 12 Постанови визначено, що у разі коли стипендіат має право на призначення кількох академічних стипендій, виплачується одна стипендія найбільшого розміру, якщо інше не передбачене законодавством.

 

Заступник Міністра

Ю. Рашкевич
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі