Щодо постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року N 22
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 17.09.2018 р. N 1/11-9870
Щодо постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року N 22
(Витяг)
Міністерство освіти і науки <...> розглянуло лист <..> щодо постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року N 22 "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників" та у межах компетенції повідомляє наступне.
<..> з метою поліпшення фінансово-економічного стану педагогічних працівників у 2018 році, підвищення престижності їх роботи Уряд прийняв дві постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року N 22 "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників" та від 11 січня 2018 року N 23 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", норми яких спрямовані саме на вирішення вищезазначених питань.
Так, з 1 січня ще на 10 відсотків відбулося підвищення розміру посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції, тобто педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які викладають предмети згідно з відповідними Державними стандартами базової і повної загальної середньої освіти.
Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, радам ректорів (директорів) закладів вищої освіти інструктивним листом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2018 р. N 1/9-64 були надані відповідні роз'яснення. Було наголошено, що у випадку підвищення працівнику закладу, установи освіти посадового окладу (ставки заробітної плати) за декількома підставами, передбаченими умовами оплати праці (наприклад, за педагогічне звання, тип навчального закладу, підвищення на 10 відсотків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 р. N 22 тощо), абсолютний розмір кожного підвищення визначається, виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плати) без урахування іншого підвищення. Зазначена норма затверджена пунктом 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. N 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ"
<...>.
Стосовно обчислення середньої заробітної плати повідомляємо, що Порядок обчислення середньої заробітної плати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. N 100 (зі змінами) (далі - Порядок).
Пунктом 10 Порядку передбачено, що у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. N 100 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати" (зі змінами) роз'яснення з питань обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження надаються Міністерством соціальної політики України.
Водночас Міністерство освіти і науки України вважає, що обчислення середньої заробітної плати педагогічним працівникам для оплати за час відпустки слід проводити з урахуванням абзацу першого пункту 10 Порядку шляхом коригування виплат, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, на коефіцієнт підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати), який розраховується діленням нового розміру посадового окладу (ставки заробітної плати), який встановлено після підвищення на 10 відсотків, на розмір посадового окладу (ставку заробітної плати) до такого підвищення.
Заступник Міністра Ю. Рашкевич