Інформація по темі "" | Публікації по тегу
4143 0
Друкувати
Обране

Щодо виплати допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу посадовим особам місцевого самоврядування

Лист Нацагентства з питань державної служби від 23.04.2020 р. N 3242/13-20

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 23.04.2020 р. N 3242/13-20

Щодо виплати допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу посадовим особам місцевого самоврядування

НАДС в межах повноважень розглянуло <...> звернення <...>.

НАДС відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року N 500, надає роз'яснення щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Статтею 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" визначено, умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.

Джерелом формування фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування є місцевий бюджет.

Посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48 - 54 і 57.

Згідно із підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, надано право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (місячного грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу).

Разом з тим згідно із листом Міністерства юстиції України від 26 грудня 2008 року N 758-0-2-08-19 у разі існування суперечності між актами, прийнятими різними за місцем в ієрархічній структурі органами - вищестоящим та нижчестоящим, застосовується акт, прийнятий вищестоящим органом, як такий, що має більшу юридичну силу.

Враховуючи викладене, на думку НАДС, при наданні посадовій особі органу місцевого самоврядування щорічної відпустки виплачується допомога у розмірі, передбаченому статтею 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Крім того, згідно із Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 459, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, формує та реалізує державну політику у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального діалогу.

Для отримання більш детальних роз'яснень із зазначених у звернені питань рекомендуємо звернутися до вказаного державного органу.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

 В. о. Голови            В. Купрій
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі