Інформація по темі "" | Публікації по тегу
1350 0
Друкувати
Обране

Щодо врахування «ковідної» доплати у розрахунку середньої зарплати

Лист Мінекономрозвитку від 28.08.2020 р. № 3511-06/52763-07


МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.08.2020 р. № 3511-06/52763-07

Щодо врахування «ковідної» доплати у розрахунку середньої зарплати

Директоратом норм та стандартів гідної праці Мінекономіки розглянуто лист щодо застосування положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок) і в межах компетенції повідомляється. 

Виплати, які враховуються при нарахуванні середньої заробітної плати у всіх випадках її обчислення відповідно до норм Порядку, встановлені пунктом 3 Порядку. До таких виплат відносяться: основна заробітна плата, доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час, суміщення професій і посад, розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками, високі досягнення в праці (високу професійну майстерність), умови праці, інтенсивність праці, керівництво бригадою, вислугу років та інші); виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії; винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо. 

При цьому перелік виплат, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, пунктом 3 Порядку не обмежено. 

Натомість пунктом 4 Порядку визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при нарахуванні середньої заробітної плати у всіх випадках її обчислення відповідно до норм Порядку. 

Тобто доплата працівникам, зайнятим на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, враховується при нарахуванні середньої заробітної плати у всіх випадках її обчислення відповідно до норм Порядку. 

Абзацом третім пункту 3 Порядку встановлено, що усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати у тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі. 

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер. 

Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінекономіки                Ю. Кузовой
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд