Інформація по темі "" | Публікації по тегу
7939 1
Друкувати
Обране

Щодо врахування щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків при нарахуванні середньої заробітної плати

Лист Мінекономрозвитку від 16.01.2021 р. № 4709-06/2098-07

МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО

ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.01.2021 р. № 4709-06/2098-07 

Щодо врахування щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків при нарахуванні середньої заробітної плати 

Мінекономіки розглянуто лист <…> щодо врахування щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків при нарахуванні середньої заробітної плати згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.95 р. (зі змінами), та в межах компетенції повідомляється.

Статтею 57 Закону України «Про освіту» передбачено гарантії держави педагогічним та науково-педагогічним працівникам, зокрема, виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. № 898 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених статтею 68 Закону України «Про Державний бюджет України на 2000 рік» (зі змінами) затверджено Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.

Згідно з пунктом 5 цього Порядку розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень. Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутність порушень виконавчої і трудової дисципліни та здійснюється в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу на оплату праці.

З урахуванням зазначеного, оскільки грошова винагорода щорічна, то вона є одноразовою виплатою.

Відповідно до пункту 3 Порядку при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у пункті 4 Порядку.

Пунктом 4 Порядку встановлено, що одноразові виплати не враховуються при нарахуванні середньої заробітної плати у всіх випадках її обчислення відповідно до норм Порядку.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер. 

<…>

 Заступник Міністра      І. Дядюра
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Тетяна
19.09.2021
Гроші,які виділяються в кінці навчального року (13-зарплата та премії) повинна розприділяти бугалтер,дивлячись на кожного оклад та інші зароблені гроші на протязі року. А не віддавати директору школи.а йому ніколи цим займатись і він ділить на всіх однаково.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі