Інформація по темі "" | Публікації по тегу
347 0
Друкувати
Обране

Щодо можливості та доцільності придбання як нового, так і бувшого у використанні предмета закупівлі

Лист Мінекономіки від 04.08.2023 р. N 3323-04/40210-07

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.08.2023 р. N 3323-04/40210-07

Міністерство економіки України розглянуло <..> звернення <...> щодо застосування законодавства в сфері публічних закупівель та повідомляє.

Закон України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад.

З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 N 1178 (далі - постанова N 1178, Особливості).

Відповідно до пункту 3 постанови N 1178 Замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих Особливостей.

Під час здійснення публічної закупівлі відповідно до цих Особливостей (крім випадків, передбачених абзацами четвертим, п'ятим цього пункту) замовники застосовують положення пункту 61 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення Закону.

Разом з тим 14.07.2022 набрав чинності Закон України від 16.12.2021 N 1977-IX "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості", який передбачає застосування замовниками обов'язкових вимог щодо визначеного Законом ступеня локалізації виробництва під час закупівлі наведеного у Законі переліку товарів галузі машинобудування.

Згідно з пунктом 291 частини першої статті 1 Закону ступінь локалізації виробництва - показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Ступінь локалізації застосовується до товарів, перелік яких міститься у підпункті 2 пункту 61 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.

Мінекономіки як Уповноважений орган здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом. Основні функції Мінекономіки визначено статтею 9 Закону.

Відповідно до статті 9 Закону з метою надання безоплатних консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу у мережі Інтернет за адресою: www.me.gov.ua у підрубриці "Консультації з питань публічних закупівель" рубрики "Публічні закупівлі" розділу "Діяльність" розміщено запити N 1097/2022, N 1160/2022 і N 1166/2022, що знаходяться за посиланнями: http://surl.li/fgqeq; http://surl.li/fgneq; http://surl.li/fgnfc, та містять відповіді на порушені питання у листі <...>.

Разом з тим, питання визначення потреб замовника, можливості та доцільності придбання як нового, так і бувшого у використанні предмета закупівлі належать до компетенції замовника та не є предметом регулювання цього Закону.

При цьому вимога про ступінь локалізації виробництва застосовується замовником до закупівель у разі якщо товар, що є предметом закупівлі, наявний у переліку згідно з підпунктом 2 пункту 6-1 Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.

Заступник Міністра
економіки України                          Надія БІГУН




Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі