Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10710 2
Друкувати
Обране

Щодо надання відпустки не більше 59 календарних днів

Лист Мінсоцполітики від 08.07.2019 р. N 793/0/204-19

 

МІНІСТЕРСТВОСОЦІАЛЬНОЇПОЛІТИКИУКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.07.2019 р. N 793/0/204-19

Щодо надання відпустки не більше 59 календарних днів

<...>

Згідно з частиною п'ятою статті 11 Закону України "Про відпустки" (далі - Закон) забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

Частиною другою статті 12 Закону передбачено, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Разом з тим, якщо працівник з будь-яких причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років, він має право використати їх, а у разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток. Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.

Частиною третьою статті 10 Закону встановлено обмеження щодо загальної тривалості щорічних основної та додаткових відпусток (не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів), на які має право працівник у відповідний робочий рік, тобто за один робочий рік. На випадок, коли працівникові після використання у відповідному робочому році щорічної відпустки за цей рік надається невикористана щорічна відпустка за минулий період, зазначене обмеження не поширюється.

Враховуючи вищезазначене, у наведеному в листі випадку працівник має право на використання щорічних відпусток за попередні роки. Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

 

Керівник експертної групи
 з питань оплати праці в бюджетній сфері
 та грошового забезпечення Директорату

А. Литвин
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Ольга
20.08.2019
"Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер". Вони мабуть пишуть їх від нудьги. Я напевно тупа, для чого тоді ці листи поясніть мені, бо не доходить.
Злой Бух
21.08.2019
поясніть мені: вчителю основна відпустка надається 56 кал.днів, має додаткову соціальну на дітей (2 дітей, та один з них є інвалідом) 17 кал.днів. Як не порушуючи цю норму надати 73 кал.дні? У разі ненадання відпустки теж порушення!
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×