Щодо поділу відпустки осіб рядового і начальницького складу
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.07.2020 р. N 3512-06/46469-09
Щодо поділу відпустки осіб рядового і начальницького складу
(Витяг)
Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розглянуто <...> запит <...> і в межах компетенції повідомляється.
Відповідно до частини першої статті 101 Кодексу цивільного захисту України (далі - КЦЗУ) служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період.
Водночас стаття 3 Кодексу законів про працю України визначає, що законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту не перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а проходять службу.
Порядок проходження громадянами України служби цивільного захисту визначається КЦЗУ та Положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, що затверджується Кабінетом Міністрів України (частина друга статті 101 КЦЗУ).
Згідно з пунктом 137 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 р. N 593 (зі змінами), особи рядового і начальницького складу мають право, зокрема, на щорічну основну відпустку.
Тривалість щорічної основної відпустки для осіб рядового і начальницького складу, які мають вислугу років (у календарному вимірі), обчислену в порядку, передбаченому для призначення пенсій особам рядового і начальницького складу до 10 років, становить 30 календарних днів, від 10 до 15 років - 35 календарних днів, від 15 до 20 років - 40 календарних днів, 20 і більше років - 45 календарних днів (пункт 138 Положення).
Пунктом 140 Положення встановлено, що щорічна основна відпустка тривалістю 40 і більше календарних днів на прохання особи рядового і начальницького складу може бути поділена на дві частини за умови, що основна її частина становить 30 календарних днів.
<...>
Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі
та сільського господарства України С. Панаіотіді