Інформація по темі "" | Публікації по тегу
913 0
Друкувати
Обране

Щодо поділу відпустки осіб рядового і начальницького складу

Лист Мінекономрозвитку від 27.07.2020 р. N 3512-06/46469-09


МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.07.2020 р. N 3512-06/46469-09

Щодо поділу відпустки осіб рядового і начальницького складу

(Витяг)

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розглянуто <...> запит <...> і в межах компетенції повідомляється.

Відповідно до частини першої статті 101 Кодексу цивільного захисту України (далі - КЦЗУ) служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період.

Водночас стаття 3 Кодексу законів про працю України визначає, що законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту не перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а проходять службу.

Порядок проходження громадянами України служби цивільного захисту визначається КЦЗУ та Положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, що затверджується Кабінетом Міністрів України (частина друга статті 101 КЦЗУ).

Згідно з пунктом 137 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 р. N 593 (зі змінами), особи рядового і начальницького складу мають право, зокрема, на щорічну основну відпустку.

Тривалість щорічної основної відпустки для осіб рядового і начальницького складу, які мають вислугу років (у календарному вимірі), обчислену в порядку, передбаченому для призначення пенсій особам рядового і начальницького складу до 10 років, становить 30 календарних днів, від 10 до 15 років - 35 календарних днів, від 15 до 20 років - 40 календарних днів, 20 і більше років - 45 календарних днів (пункт 138 Положення).

Пунктом 140 Положення встановлено, що щорічна основна відпустка тривалістю 40 і більше календарних днів на прохання особи рядового і начальницького складу може бути поділена на дві частини за умови, що основна її частина становить 30 календарних днів.

<...>

Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

 Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі

та сільського господарства України                             С. Панаіотіді
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд