Щодо присвоєння рангу державного службовця у разі наявності у особи декількох спеціальних звань
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 03.10.2024 р. N 187-р/з
Щодо присвоєння рангу державного службовця у разі наявності у особи декількох спеціальних звань
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" (далі - Закон N 889) НАДС роз'яснює.
Згідно зі статтею 39 Закону N 889 порядок присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями визначаються Кабінетом Міністрів України.
Співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями встановлюється для випадків призначення осіб, яким присвоєно такі спеціальні звання, на посади державних службовців, на яких може бути присвоєно нижчий ранг. У такому разі особі присвоюється ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до спеціальних законів.
Державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "А", присвоюється 1, 2, 3 ранг; державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "Б", - 3, 4, 5, 6 ранг; державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "В", - 6, 7, 8, 9 ранг.
Ранги державних службовців присвоюються одночасно з призначенням на посаду державної служби, а в разі встановлення випробування - після закінчення його строку. Державному службовцю, який вперше призначається на посаду державної служби, присвоюється найнижчий ранг у межах відповідної категорії посад.
Відповідно до пункту 2 Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року N 306 (далі - Постанова N 306), особі, яка має військове звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання та призначається на посаду державного службовця, присвоюється ранг відповідно до співвідношення між рангами державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями (далі - співвідношення), затвердженого Постановою N 306.
Таким чином, на думку НАДС, при призначенні на посаду державної служби особи, яка має декілька спеціальних звань (присвоєних раніше), ранг державного службовця присвоюється виходячи зі співвідношення з тим спеціальним званням, яке дає змогу присвоїти вищий ранг державного службовця.
Приклад.
На посаду державної служби категорії "В" призначається особа, яка має військове звання "Підполковник" та спеціальне звання працівників посадових осіб органів доходів і зборів "Інспектор податкової та митної справи II рангу".
Згідно з додатками 2, 6 до Постанови N 306 військове звання "Підполковник" співвідноситься до 5 рангу державного службовця, спеціальне звання працівників посадових осіб органів доходів і зборів "Інспектор податкової та митної справи II рангу" - до 8 рангу державного службовця.
Отже, особі присвоюється 5 ранг державного службовця відповідно до співвідношення між рангами державних службовців і військовими званнями (армійськими, корабельними) (додаток 2 до Постанови N 306).
Окремо повідомляємо, що роз'яснення міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм.
Голова |
Наталія АЛЮШИНА |