Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11271 0
Друкувати
Обране

Щодо присвоєння рангу особі, що перейшла з державної служби на службу в ОМС

Лист НАДС від 18.12.2019 р. N 9449/13-19

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 18.12.2019 р. N 9449/13-19

Щодо присвоєння рангу особі, що перейшла з державної служби на службу в ОМС

НАДС в межах повноважень розглянуло <...> звернення <...>.

Частиною третьою статті 39 Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" передбачено, що державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "А", присвоюється 1, 2, 3 ранг; державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "Б", присвоюється 3, 4, 5, 6 ранг; державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "В", присвоюється 6, 7, 8, 9 ранг.

Згідно з частиною третьою статті 3 Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" дія цього Закону не поширюється, зокрема, на посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 26 Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу" встановлювалося 15 рангів державних службовців.

Разом з тим відповідно до статті 15 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі - Закон) при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування присвоюються ранги у межах відповідної категорії посад.

Встановлюється 15 рангів посадових осіб місцевого самоврядування.

Ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи.

Водночас пунктом 3 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону визначено, що з набранням чинності цим Законом посадовим особам органів місцевого самоврядування присвоюються ранги на рівні тих, які вони мали відповідно до Закону України "Про державну службу".

При цьому, на думку НАДС, не має значення, чи особа має ранг, присвоєний відповідно до вимог Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу" чи до вимог Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу".

Отже, особі, яка призначається на посаду до органу місцевого самоврядування та має ранг державного службовця, присвоєний відповідно до вимог Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу" або Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу", присвоюється ранг посадової особи місцевого самоврядування на рівні рангу державного службовця, якщо Законом не передбачено присвоєння вищого рангу посадової особи місцевого самоврядування.

Таким чином, особі, яка призначається на посаду в орган місцевого самоврядування та має ранг (з 1 по 9) державного службовця, присвоєний відповідно до Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу", або ранг (з 1 по 15) державного службовця, присвоєний відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу", мають присвоїти ранг посадової особи місцевого самоврядування з урахуванням рангу державного службовця, якщо Законом не передбачено присвоєння вищого рангу посадової особи місцевого самоврядування.

Тобто, якщо особа має 9 ранг державного службовця, присвоєного відповідно до Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу", при призначенні її на посаду в орган місцевого самоврядування їй мають присвоїти 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування на рівні рангу державного службовця, якщо в межах категорії посади, на яку призначається особа, Законом не передбачено присвоєння вищого рангу посадової особи місцевого самоврядування.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

 

Голова

О. Стародубцев
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×