Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27625 0
Друкувати
Обране

Щодо визначення КЕКВ при придбанні основних засобів (2210 чи 3110)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ЛИСТ від 28.08.2013 р. N 31-08420-06-5/25347


Міністерством фінансів України видано наказ від 26.06.2013 р. N 611 "Про затвердження деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ", яким затверджено такі нормативно-правові акти:

- План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ;

- Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ;

- Положення з бухгалтерського обліку фінансових інвестицій бюджетних установ.

Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ (далі - Положення) приведено у відповідність із національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та міжнародними стандартами з метою створення єдиних підходів до класифікації основних засобів.

Наведена у п. 2.1 Положення класифікація необоротних активів застосовується виключно для цілей бухгалтерського обліку, відповідно не застосовується для інших цілей, зокрема для розмежування видатків бюджету на поточні та капітальні.

Для розмежування видатків бюджету на поточні та капітальні при плануванні видатків на придбання і оплату основних засобів та інших необоротних матеріальних активів бюджетним установам слід керуватись Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. N 333 (далі - Інструкція).

Інструкцією для здійснення оплати поточних видатків, оплати послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби, передбачено код економічної класифікації видатків бюджету 2200 "Використання товарів і послуг". Для здійснення капітальних видатків за кодом 3100 "Придбання основного капіталу" передбачаються видатки на придбання або створення власними силами активів, віднесених згідно із законодавством до основних засобів та окремих інших необоротних матеріальних активів.

Порядок взяття на облік основних засобів визначається Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядком його застосування, відповідно до яких для обліку й узагальнення інформації про наявність та рух основних засобів призначено рахунок 10 "Основні засоби".

Отже, бюджетними установами за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2200 "Використання товарів і послуг" здійснюється придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби за рахунком 10 "Основні засоби".

За кодом 3100 "Придбання основного капіталу" здійснюються видатки на придбання або створення власними силами активів, які відповідають вимогам Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядку його застосування для взяття на облік як основні засоби і зарахування на рахунок 10 "Основні засоби" та окремих інших необоротних матеріальних активів, які обліковуються на рахунку 11 "Інші необоротні матеріальні активи".

 Перший заступник Міністра                            А. Мярковський
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд