Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14889 0
Друкувати
Обране

Щодо застосування КЕКВ при придбанні принтеру, системного блоку, монітору, холодильника, ноутбука, вартістю до 6000 грн. за одиницю без ПДВ

Лист Державної казначейської служби України від 28.02.2018 № 16-08/224-3491 "Про застосування КЕКВ"


ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.02.2018 р. N 16-08/224-3491

Про застосування КЕКВ

Державна казначейська служба України розглянула лист [...] щодо застосування кодів економічної класифікації видатків при придбанні принтеру, системного блоку, монітору, холодильника, ноутбука, вартістю до 6000 грн. за одиницю без ПДВ і в межах компетенції повідомляє.

Згідно із статтею 10 Бюджетного кодексу України видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні (частина 5).

Відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 N 1219, на субрахунках 1113 (1123) "Малоцінні необоротні матеріальні активи" ведеться облік необоротних матеріальних активів, термін експлуатації яких перевищує один рік, але які за вартісними ознаками не включено до основних засобів.

Рахунок 11 "Інші необоротні матеріальні активи" призначено для обліку та узагальнення інформації про наявність та рух інших необоротних матеріальних активів, які не відображені у складі об'єктів обліку на рахунку 10 "Основні засоби".

Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку для суб'єктів державного сектору, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 N 11, зазначено, що до малоцінних необоротних матеріальних активів, зокрема, включаються: господарський інвентар вартістю до 6000 гривень включно за одиницю (комплект) без податку на додану вартість; інші малоцінні необоротні предмети, термін експлуатації яких більше одного року, а вартість за одиницю не перевищує 6000 гривень включно без податку на додану вартість, - сценічно-постановочні засоби, телефони, обчислювальна техніка, пральні та швейні машини, холодильники тощо (розділ II пункт 1.2).

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 N 333, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за N 456/20769 (далі - Інструкція), економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій,які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.

Економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету (п. 1.1 Інструкції).

За категорією 2200 "Використання товарів і послуг" здійснюється оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби.

Придбання матеріалів, будівельних матеріалів, обладнання, інвентарю та інструментів для господарської діяльності, а також для благоустрою території здійснюється за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар" (пп. 2.2.1-5 Інструкції).

За категорією 3100 "Придбання основного капіталу" передбачаються видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об'єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів (пп. 3.1 Інструкції).

За кодом економічної класифікації видатків бюджету 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування" проводиться придбання оргтехніки, комп'ютерної техніки (у тому числі придбання програмного забезпечення, яке передбачене разом з придбанням комп'ютерної техніки) (пп. 3.1.1-9 Інструкції).

Таким чином, видатки на придбання принтеру, системного блоку, монітору, холодильника, ноутбука, вартістю до 6000 грн за одиницю без ПДВ, необхідно здійснювати за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар".

 Перший заступник Голови                                             В. Дуда
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд